Nadchodzi Skyblivion – mod przenoszący rozgrywkę z Obliviona do Skyrima

Skyrim jest jedną z najbardziej modowanych gier w historii, a teraz dzięki użytkownikowi TESRenewal dostanie zawartość z TES: Oblivion.


Pomysł na przeniesienie Oblivion do ostatniej odsłony Elder Scrolls narodził się w 2012, kiedy to Zilav, będący pomysłodawcą projektu, wypuścił stworzoną przez siebie wersję 0.1. Od tego momentu do ekipy tworzącej zaczęły sukcesywnie dołączać kolejne osoby. Na chwilę obecną prace nadal trwają, ale na opublikowanym niedawno szesnastominutowym filmiku widać, że twórcy mają się czym pochwalić.

Na nowo zostały zaprojektowane i wykonane pancerze, bronie, przedmioty codziennego użytku czy potwory. Docelowo autorzy chcą przenieść wszystkie bronie, pancerze, zadania, lokacje i NPC-ów. Dodatkowo każdy region ma otrzymać skomponowaną na nowo muzykę. W momencie premiery mod ma być modułowy, co umożliwi graczowi pobranie i zainstalowanie tych komponentów, które sam wybierze.

Mod jest tworzony przez entuzjastów i profesjonalistów, jednak będzie całkowicie darmowy. W celu uruchomienia gracz będzie musiał jednak posiadać zarówno ESO: Skyrim, jak i ESO: Oblivion.

Twórcy nadal przyjmują chętne osoby do pomocy przy projekcie. Zgłaszać się można tutaj.

Oficjalna strona projektu.

Autor: nes

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top