Sklepy anulują pre-ordery PlayStation 5

 

Polskie sklepy donoszą o braku dostępności PlayStation 5 i anulują pre-ordery. Problem nie dotyczy wyłącznie naszego kraju.


Jeżeli cieszyliście się, że pogracie na nowym PS5 już 19 listopada, to mamy złe wieści. Polskie sklepy donoszą, że nie uda im się zrealizować zamówień na czas. Okazuje się, że Media Expert anuluje niektóre zamówienia przedpremierowe, a x-kom wystosował komunikat, że realizacja zamówienia będzie opóźniona.

Takie same problemy zgłaszają zagraniczne sklepy – zarówno Amazon, jak i brytyjskie ShopTo ostrzegają, że nie wywiążą się ze wszystkich zamówień, zaś irlandzki GameStop poinformował nawet, że nie będzie w stanie dostarczyć konsol aż do 2021 roku!

Skąd takie problemy? Okazuje się, że Sony po prostu nie radzi sobie z produkcją, a przynajmniej tak mówią nieoficjalne doniesienia. Zamieszanie związane z koronawirusem, a także późnym ogłoszeniem daty premiery konsoli spowodowały, że sklepy nie mają jasnej informacji, czy towar w ogóle będzie dostępny na czas, stąd problemy z zamówieniami. Obecnie pre-order nie gwarantuje szybszego otrzymania konsoli, a jedynie miejsce w kolejce, gdy towar będzie dostępny.

Autorka: Magdalena “Marqi” Sroka

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top