Najnowsza beta do Don’t Starve Together rewolucjonizuje farmy!

Dwie postacie z Don't Starve Together, jedna trzyma wielkiego ziemniaka

W czwartek, 26 listopada, weszła beta długo wyczekiwanej aktualizacji Don’t Starve Together i chyba nikt się nie spodziewał, że będzie aż tak radykalna!

Beta nazywa się Reap What You Sow. Twórcy udostępnili ją bez kodów i proszą o feedback, zaznaczając przy okazji, że to nie jest końcowa wersja, a więc do aktualizacji może się jeszcze wiele zmienić. Będziemy trzymać rękę na pulsie.

Poniżej najważniejsze zmiany wprowadzone w tej becie:

  • Nowe pola uprawne, które można spulchniać motyką (tak, będzie można zbudować motykę!).
  • Każde warzywo ma swoją porę roku, podczas której najlepiej rośnie, i swoje ulubione nawozy.
  • Można dbać o uprawy (komenda tend to po najechaniu na posadzone nasionko).
  • Zaniedbanie upraw może mieć poważne skutki również dla gracza – pojawiły się chwasty, które wyglądają groźnie! Trzeba więc pamiętać o tym, żeby zebrać rośliny zanim zamienią się w coś przerażającego.
  • Gardener Hat (Kapelusz ogrodnika), który, oprócz tego, że pozwala odkryć potrzeby danej rośliny, działa trochę jak Książka kucharska i zapisuje je – zawiera rejestr odkrytych roślin uprawnych z informacjami o nich. Jest dostępna ulepszona wersja, ale w celu jej stworzenia trzeba się wybrać do ruin.
  • Ważne – przesadzone rośliny już nie będą chorować!
  • Po nakarmieniu ptaka w klatce zwróci nam on tylko jedno nasionko danego warzywa; ponadto będzie mógł zjeść surowe Monster Meat (Mięso z potwora), ale nie zje już ugotowanego jajka, co znaczy, że to koniec z ich „odświeżaniem” w ten sposób.

Zmiany otrzymały też dwie postacie. Wormwood między innymi może zinterpretować potrzeby rośliny bez użycia wspomnianego Kapelusza ogrodnika, a poza tym wciąż może sadzić ziarenka gdziekolwiek, jednak wtedy nie zawsze będzie w stanie rozpoznać wszystkie ich potrzeby.

Trochę zmian dostała też bibliotekarka, czyli Wickerbottom. Jej fani są załamani ze względu na to, że jedna z jej książek, Applied Horticulture, będzie teraz o wiele droższa (wymaga więcej kup i nasion), a poza tym zadziała tylko na dziesięć najbliższych roślin (wcześniej wyrastały wszystkie, które były w zasięgu wzroku gracza).

Miłośnicy skórek do przedmiotów są za to zachwyceni, bo deweloperzy zaproponowali nowy twitch dropArcane Crystalarium z kolekcji Crystalline:

 

Prócz tego w ciągu kilku tygodni będziemy mieć wydarzenie związane z zimą (Winter’s Feast), twórcy obiecują również, że aktualizacja będąca teraz w becie zostanie pozbawiona bugów i wprowadzona przed przerwą świąteczną. Jeśli jednak ktoś chciałby spróbować swoich sił z nowymi farmami wcześniej, wersja beta jest dostępna dla wszystkich – wystarczy kliknąć prawym przyciskiem na ikonkę gry na Steamie, wybrać Właściwości, później zakładkę Beta, a następnie poniższą opcję z rozwijanej listy:

Pełna lista zmian dostępna jest tutaj. Powodzenia w uprawach!

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top