Nawet kilka tysięcy dolarów za iPhone’a z zainstalowaną aplikacją Fortnite

Apple nie spodziewał się chyba takiego obrotu sprawy.

 

Za sprawą usunięcia gry Fortnite z App Store, na eBayu można znaleźć oferty iPhone’ów z zainstalowaną aplikacją mobilną gry. Są one warte nawet kilka tysięcy dolarów.


Fortnite to obecnie jedna z najbardziej kasowych gier na świecie, skupiająca przede wszystkim dzieci i młodych nastolatków. Szacowane miesięczne dochody – pochodzące zarówno z wersji mobilnej, jak i stacjonarnej – to setki tysięcy dolarów. Gra wciąż zyskuje popularność, dlatego w pewnym sensie nie dziwi odważna próba Epica do renegocjacji warunków korzystania z platform.

W grze swoje konta ma około 350 milionów użytkowników, wśród których nie brakuje zapaleńców i wiernych fanów, chcących mieć ciągły dostęp do produkcji. Na eBayu pojawiły się już pierwsze oferty iPhonów z zainstalowaną grą, które kosztują po kilka tysięcy dolarów.

Biorąc pod uwagę pozew sądowy, który Epic wystosował wobec Apple i Google, użytkownicy raczej nie mogą liczyć na powrót ukochanej gry na mobilne platformy tych gigantów. Czy więc podobne oferty na eBayu będą się mnożyły?

Jedno jest pewne – zarówno Fortnite’owi, jak i Apple’owi nie brakuje fanów. Gra będzie wyrównana.

 

Autorka: Alicja Grzesiowska

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top