Kraina lwów – nowy dodatek do Anno 1800

Kraina lwów to największy jak dotąd dodatek do Anno 1800.

I to nie tylko dodatek! Prócz nowej zawartości, o której zaraz, dodano również bezpłatną aktualizację (ma ona numer 9 i jest dostępna dla wszystkich graczy). Usprawnienia mają dotyczyć między innymi łatwiejszego dostępu do ważnych informacji o rozgrywce i ulepszenia np. menu szlaku handlowego. Zmieni się też sposób wyświetlania statystyk i innych ważnych informacji oraz wybór docelowego portu dla statków, które przemieszczają się między światami. Jest to odpowiedź deweloperów na prośby członków Anno Union, swoisty ukłon w stronę wiernych graczy.

W grze pojawiła się nowa, inspirowana Afryką kraina, pustynna Enbesa. Żeby wyruszyć do niej na ekspedycję odkrywczą, trzeba mieć w swoim mieście więcej niż pięciuset rzemieślników. Twórcy zaproponowali dużo nowych elementów, między innymi mechaniki, dziewięćdziesiąt nieznanych wcześniej budowli oraz dwa dodatkowe poziomy mieszkańców w samej Enbesie i jeden w starym świecie. Są też trzy nowe wyspy zadań i 134 przedmioty.

Jedna z nowych mechanik to systemy irygacyjne. Dzięki kanałom nawadniającym gracze będą nawozić pola uprawne, zwiększając zbiory. Nowością jest również centrum badań, w którym można patentować pomysły, przedmioty i technologie. Gracze są zachęcani do dokonywania przełomów i nowych odkryć, bo dzięki temu będzie im łatwiej osiągnąć cele, które stawia przed nimi gra.

Prócz powyższych jest też cały nowy wątek fabularny: około dziesięć godzin zajmie spełnienie próśb imperatora Enbesy. Będzie trzeba wybudować stolicę, ochronić ludność i zapoznać się z bogatą kulturą krainy.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top