Cztery epoki, jedno miasto – zobaczcie pierwszy zwiastun Memoriapolis

Obrazek przedstawia miasto z lotu ptaka. W centrum widzimy budynki ze starożytnej Grecji. Dookoła nich stoją świeżo postawione domy. Wskazują na to unoszące się kłębki dymu. Styl tych budowli jest charakterystyczny dla epoki średniowiecza. Jest to zwiastun zmiany i nowej nadchodzącej ery.

A Ty jak często myślisz o Imperium Rzymskim? Pierwszy zwiastun Memoriapolis pozwala sądzić, że Twoje sny mogą w końcu przeistoczyć się w realia. 

Studio 5PM wypuściło pierwszy zwiastun do zapowiedzianej już wcześniej produkcji Memoriapolis. Celem gry jest zbudowanie miasta i rozwinięcie go na przestrzeni dwóch i pół tysiąca lat. Czas ten obejmuje epoki od starożytności po oświecenie. Każda następna era wprowadza kolejne technologie oraz dodatkowe mechaniki rozgrywki, stawiając nowe wyzwania przed graczami. Pojawi się również możliwość zbudowania własnej kultury, dzięki funkcji budowania „cudów”.  Wszystko po to, aby na dobre zapisać się na kartach historii. 

Kłodą na drodze do osiągnięcia statusu Stolicy Stolic mają być prawdziwe globalne wydarzenia historyczne, np. epidemia Czarnej Śmierci oraz odbywające się lokalne strajki i zamieszki. Gra będzie na bieżąco analizować ruchy gracza, uwzględniając zarówno kwestie ekonomiczne, jak i dbanie o zadowolenie mieszkańców czy obraną politykę. Dodatkowo algorytm został zaprojektowany tak, aby stworzyć realistyczny i autonomiczny rozwój miasta. Co ciekawe, cały proces tworzenia projektu był nadzorowany przez doświadczonego urbanistę.

Pierwszy zwiastun Memoriapolis prezentuje się zacnie. Jednak to czy tytuł skradnie serca graczy, okaże się, gdy gra pojawi się już na rynku. Na ten moment wiadomo tylko, że wczesny dostęp ma potrwać 4 miesiące. Niestety nie potwierdzono jeszcze, kiedy produkcja będzie dostępna na Steamie.

Jeśli jesteście żądni nowych city builderów, to zapraszam do przeczytania naszego rankingu najciekawszych produkcji z tego gatunku, które mają ukazać się do końca 2024 roku. 

Scroll to Top