Porażka Marvel’s Avengers?

Square Enix poniosło ogromne straty.

Raport Square Enix nie nastraja optymistycznie. Z półrocznych zestawień finansowych (obejmujących okres od 1 kwietnia do 30 września 2020 roku) wynika, że japońskie przedsiębiorstwo poniosło straty w wysokości niemal 6.5 miliarda jenów (około 238 milionów złotych) w segmencie gier HD. Produkcje te są jednym z trzech głównych segmentów uwzględnianych w profilu działalności firmy na rynku gier, zaraz obok gier przeglądarkowych oraz tytułów na urządzenia mobilne.

Głównym winowajcą jest tu Marvel’s Avengers – twórcy zakładali, że do końca września gra sprzeda się w liczbie około 5 milionów egzemplarzy. Liczba sprzedanych egzemplarzy wynosi jednak zaledwie 3 miliony, co przy tak wysokobudżetowej produkcji jest wynikiem bardzo słabym. Biorąc pod uwagę, że premiery wersji na PlayStation 5 i Xbox Series X/S zostały przeniesione na przyszły rok, wątpliwe, by w najbliższym czasie produkcja ta zdołała zrekompensować spowodowane przez siebie straty.

Co ciekawe jednak, w ogólnym rozrachunku Square Enix wciąż pozostaje na plusie. W porównaniu do analogicznego raportu z 2019 roku, obroty firmy wzrosły dwukrotnie, osiągając niebagatelną wartość 23.7 miliarda jenów (ok. 869 miliona złotych). Jest to zasługa przede wszystkim Final Fantasy VII Remake – czas pokaże, czy Marvel’s Avengers zdoła osiągnąć zbliżony wynik.

 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top