COVID w Assassin’s Creed: Valhalla

Ubisoft dostosowuje fabułę do współczesnych wydarzeń.

 

Współcześnie easter eggi są rozpowszechnione w każdym gatunku gier, zatem nikogo nie powinna dziwić ich obecność w Assassin’s Creed: Valhalla. Tym razem twórcy postanowili odnieść się do jednego z najpoważniejszych problemów 2020 roku – pandemii koronawirusa.

Uwaga na spoilery!

Tak jak w poprzednich dwóch częściach, protagonistką wątku współczesnego w Assassin’s Creed: Valhalla jest Layla Hassan. Kobieta podróżuje po świecie z przenośnym Animusem, pozwalającym jej wydobywać informacje z DNA zmarłych osób. W najnowszej odsłonie trafia ona do Anglii, jednak kolejna podróż wzbudza niepokój u jej rodziny. Ta sytuacja prowadzi do intensywnej wymiany maili z bratem bohaterki, który – po otrzymaniu dość mglistych wyjaśnień o miejscu pobytu i planach swojej krewniaczki – wprost pyta, czy ma ona COVID. 

Jakkolwiek jest to drobny smaczek, ograniczony w zasadzie do dwóch zdań (pytania brata i zaprzeczenia ze strony głównej bohaterki), trzeba przyznać, że ma on szczególne znaczenie. Twórcy wyraźnie starają się umiejscowić współczesny wątek fabularny w znanych nam realiach, na bieżąco dostosowując go do aktualnych wydarzeń.

Przypominamy, że premiera Assassin’s Creed: Valhalla będzie miała miejsce już 10. listopada.

 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top