Porównanie najnowszych konsol: Xbox vs PlayStation

Premiera konsoli nowych generacji zbliża się wielkimi krokami, a to dobry czas na to, aby porównać sprzęt oferowany przez Sony i Microsoft.


Odpowiednie zestawienie nie tylko da nam jakieś pojęcie dotyczące tego,czego spodziewać się po PlayStation 5 i Xbox Series X, ale również pomoże podjąć decyzję dotyczącą zakupu. 

Xbox Series X vs PlayStation 5

Xbox Series X może pochwalić się bardziej wymiarowymi kształtami. Konsola jest niższa i węższa na jednej z płaszczyzn od swojej nadchodzącej konkurentki. Za to PlayStation 5 posiada kształt, któremu znaczną uwagę poświęcono już w memach. Czy to na korzyść czy niekorzyść urządzenia – sami to oceńcie.


Xbox Series X posiada nieco większą przestrzeń dyskową 1 TB w porównaniu do 825 GB na PlayStation 5.

Konsole posiadają te same parametry rozdzielczości oraz obsługują te same napędy dyskowe.

Co odróżnia je na pierwszy rzut oka? Xbox jest bardziej wymiarowy i pewnie przypadnie do gustu fanom klasycznych kształtów. Z kolei futurystyczny design PlayStation5 nie musi spodobać się każdemu, jednak wierni fani konsol od Sony z pewnością wybiorą ją, aby mieć dostęp do tzw. exclusive’ów, czyli gier wydawanych specjalnie dla PlayStation.

 Xbox Series S vs PlayStation 5 Digital Edition

Xbox wychodzi tutaj taniej (299$) niż PlayStation (399$).

W tej wersji żadna z konsol nie obsługuje dysku napędowego.

Xbox wciąż wypada nieco bardziej wymiarowo, chociaż PlayStation 5 w tej wersji nie posiada kieszeni na dysk napędowy, więc jest nieco węższa.

Jeśli chodzi o rozdzielczość, najnowsza konsola od Sony wypada już dużo lepiej w porównaniu. Ma możliwość wyświetlania w jakości 8K w porównaniu do 4K konsoli od Microsoftu. Obie konsole uraczą nas 120 FPS-ami oraz odświeżaniem 120 hz.

Xbox Series S posiada dysk SSD o pojemności 512 GB. Niestety, jeszcze nie możemy porównać tej objętości do PlayStation 5 Digital Edition, ponieważ nie została ona ogłoszona.

 

Jak wychodzą konsole w obecnym zestawieniu? Dajcie nam znać w komentarzach!


Autorka: Alicja Grzesiowska

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top