RTX 3080 w zatrważających cenach!

Nowy produkt Nvidii rozszedł się w preoderze jak świeże bułeczki. Niejeden sprzedawca próbuje wykorzystać aktualną sytuację!

 

Według testów RTX 3080 ponad dwukrotnie przebija wydajnością RTX 2080, kosztując jednocześnie znacznie mniej. Nie ma się więc co dziwić, że zainteresowanie nową generacją ze strony graczy było ogromne i produkt wyprzedał się ze sklepów na całym świecie w błyskawicznym tempie. Producent ogłosił, że produkcja nowej karty ruszyła od sierpnia i jest ona produkowana najszybciej, jak jest to możliwe. Niebawem więc karty powinny znowu zagościć na stronach sprzedawców detalicznych.

 

Jednak nie mogło obyć się bez ludzi, którzy chcą zarobić na chwilowym braku dostępności kart. Część kupujących, którzy otrzymali potwierdzenie zamówienia karty, zaczęła hurtowo odsprzedawać RTX 3080 na różnych serwisach aukcyjnych, między innymi na Ebay.

 

Ceny na większości aukcji wahają się pomiędzy 5000 zł a 7000 zł, czyli zdecydowanie więcej niż u popularnych producentów. Nie brakuje jednak aukcji, na których zapłacimy wręcz absurdalne sumy – na przykład… ponad 260 tysięcy złotych!

 

Aby zwiększyć swoją wiarygodność wśród użytkowników, sprzedawcy niejednokrotnie sami lub z pomocą botów podbijają cenę w ogłoszeniach. Istnieje również duże ryzyko, że część ze sprzedawców zawyżających ceny nie posiada nawet dowodu zakupu karty, a sama aukcja ma na celu jedynie wyłudzenie pieniędzy.

 

NVIDIA postanowiła zareagować na ten proceder. Firma zapewniła, że będzie ręcznie weryfikować sprzedawców, sprawdzając, czy faktycznie nabyli karty, by zmniejszyć liczbę oszustw. 

 

Autorka: CherryPie

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top