Powrót do korzeni? Teaser Mass Effect 4

Mass Effect zapowiedź

Podczas gali The Game Awards zobaczyliśmy krótki klip, który na pewno zainteresuje fanów trylogii Mass Effect.

BioWare nie próżnuje, co pokazali na The Game Awards. Prace nad Mass Effect: Legendary Edition powinny zbliżać się ku końcowi, zespół rozwija Anthem, przygotowuje Dragon Age 4, a podczas gali nagród zapowiedzieli, że pracują nad kontynuacją Mass EffectPogłoski o nowej części pojawiały się od dłuższego czasu, jednak niepokojące doniesienia o odejściach ze studia postawiły powstanie gry pod znakiem zapytania. Jednak na szczęście zespół prężnie działa nad kolejną kosmiczną przygodą.

Według BioWare produkcja znajduje się we wczesnej fazie rozwoju i pracuje nad nią zespół weteranów, co tylko utwierdza w przekonaniu, że warto będzie śledzić postępy prac. 

O grze pojawiły się pogłoski już w zeszłym roku, kiedy czuwało nad nią BioWare Edmonton z Mikiem Gamble na czele, który ma już za sobą funkcję kierownika do spraw rozwoju przy Mass Effect 2 i producenta Mass Effect 3, ma także swój wkład do Mass Effect Andromeda. Gamble został jednak oddelegowany do prac nad Anthem. 

W teaserze możemy zobaczyć przedstawicielkę rasy Asari – pojawiają się podejrzenia, że jest nią Liara, która była przecież jedyną Asari z brwiami i piegami. Może to sugerować, że studio będzie kontynuować historię Sheparda. W tle znajduje się Mud Skipper, który pojawiał się też we wcześniejszych materiałach.

Istotny jest początek materiału – mamy zbliżenie na galaktykę, jednak na horyzoncie widać kolejną. Czyżby to była Andromeda? W radiu słychać rozmowy, a kilka sekund później widzimy szczątki przekaźnika, który został zniszczony podczas wojny ze Żniwiarzami

Na wyobraźnię działa też odłamek pancerza N7, który Asari znajduje w śniegu. Może to być zapowiedź tego, że twórcy porzucili Andromedę i skupili się na dobrze znanej Drodze Mlecznej. 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top