Powstaje nowa gra od byłych pracowników BioWare

Byli szefowie BioWare – James Ohlen i Chad Robertson – złączyli siły, tworząc nowe studio Archetype Entertainment i już zapowiedzieli prace nad pierwszą grą.


James Ohlen jest projektantem, który pracował przy bestsellerowych tytułach tak jak Dragon Age: Origins, Baldur’s Gate czy Star Wars: The Old Republic. Z kolei Chad Robertson wspierał powstawanie dość mocno krytykowanych gier jak Anthem i Mass Effect: Andromeda

Debiutancką produkcją studia ma być multiplatformowe RPG, osadzone w realiach science-fiction. 

“W Archetype wierzymy, że zawsze znajdzie się miejsce dla napędzanych fabułą RPG-ów, które wrzucają gracza w sam środek wydarzeń i każą dokonywać ważnych dla historii wyborów” – głosi informacja na stronie firmy. “Tworzymy gry, które przedstawiają zróżnicowanie naszych odbiorców. Wierzymy także, że producenci gier powinni rzucać wyzwania najlepszym deweloperom na rynku, tworząc ambitne projekty, ukształtowane solidnym, zrozumiałym i kreatywnym pomysłem“.

Archetype Entertainment wspierane jest przez firmę Wizard of the Coast, odpowiedzialną za gry takie jak Dungeons & Dragons oraz Magic: The Gathering.

Autor: Natalia “Taliya” Pych

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top