Premiera Lost Ark została opóźniona przez twórców

Grafika z gry Lost Ark

W najbliższych miesiącach niestety nie zagramy w koreańskie darmowe sieciowe RPG akcji. Premiera gry Lost Ark została opóźniona.

Popularna w Azji darmowa gra MMORPG już wkrótce miała trafić także do graczy z innych zakątków świata. Niestety twórcy produkcji poinformowali w najnowszym wpisie na blogu, że premiera gry Lost Ark musiała zostać opóźniona. Tytuł trafi na zachodni rynek dopiero na początku 2022 roku.

Na stronie gry na platformie Steam widnieje informacja, że debiut Lost Ark nastąpi 31 marca 2022 roku, ale prawdopodobnie jest to tylko wstępna data. Przesunięcie premiery południowokoreańscy deweloperzy uzasadniają wynikami testów alfa. Twórcy następne miesiące spędzą na usuwaniu z gry ostatnich błędów, dokładnym tłumaczeniu zawartości oraz optymalizowaniu sieciowej infrastruktury. Studio zajmujące się projektem pragnie dopiąć produkcję na ostatni guzik i wydać ją w jak najlepszym stanie. 

Warto jednak dodać, że niektórym przyjdzie zagrać w Lost Ark już wkrótce, podczas zamkniętych beta testów. Odbędą się one między 4 listopada a 9 listopada bieżącego roku. Aby uzyskać do nich dostęp, należy znaleźć się w gronie użytkowników, którzy zgłosili swoje zainteresowanie na specjalnie przeznaczonej do tego stronie. Podczas zamkniętej bety zagrają także osoby, które zakupiły jeden z Founder’s Packów

Przypomnę jeszcze, że Lost Ark to sieciowe RPG akcji dystrybuowane w darmowym modelu z mikropłatnościami. Rozgrywka przypomina inne tytuły z tego gatunku jak Diablo, Path of Exile czy Torchlight. Za produkcję odpowiedzialne jest duże koreańskie studio Tripod i choć z początku była przygotowywana na tamtejszy rynek, to z czasem zdecydowano udostępnić ją też zachodnim graczom w angielskiej wersji językowej. W grze śledzimy bogatą i zawiłą fabułę, pełną rozbudowanych misji, interakcji z postaciami niezależnymi czy przerywników filmowych. Akcja Lost Ark toczy się w fantastycznym świecie, niegdyś chronionym przed złem przez tytułowy magiczny artefakt, czyli Arkę. Teraz Arka wspominana jest jedynie w opowieściach i nikt nie wierzy w jej istnienie.

Naszym głównym celem w kampanii będzie odnalezienie artefaktu, zanim dokona tego przywódca demonicznych legionów, pragnący przejąć władzę nad światem. Rozpoczynając zabawę wybierzemy jedną z dostępnych 18 klas postaci. Każda z nich ma unikalny zestaw umiejętności, które można modyfikować i ulepszać wraz z postępem w rozgrywce. W Lost Ark zagracie na komputerach osobistych. Jeśli interesują Was gry z tego gatunku, zachęcam także do przeczytania naszej recenzji Torchlight III.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top