Przejęcie spółki Leyou: Tencent kupił twórców Warframe i Gears Tactics

Tenno

Digital Extremes i Splash Damage należą już do chińskiego Tencet. Przejęcie spółki Leyou już potwierdzone.

Przejęcie spółki Leyou przez chińskie Tencet oznacza, że firma została właścicielem dwóch zachodnich studiów deweloperskich: Digital Extremes oraz Splash Damage. Pierwsze z nich znamy z trzecioosobowej gry action MMO Warframe oraz Unreal Tournament, a także trybu wieloosobowego w Bioshock 2. Splash Damage odpowiedzialne jest zaś między innymi za niedawno wydane Gears Tactics.

Oba studia zaznaczają, że mimo przejęcia nadal pozostają niezależne. Digital Extremes w swoim oświadczeniu, które można przeczytać tutaj, rozwiewa obawy graczy. Twórcy uspokajają, że nadal są stuprocentowo skupieni na rozwijaniu gry Warframe. Splash Damage również odniosło się do wydarzenia. Na swojej oficjalnej stronie wyjaśnia, iż cała sytuacja nie wpłynie negatywnie na studio. Mają oni bowiem zagwarantowaną autonomiczność, a także otrzymają dodatkowe zasoby na tworzenie gier.

Tencet Holding Limited jest wiodącym dostawcą wartościowych usług internetowych. Wśród najbardziej znanych są treści społecznościowe i cyfrowe, reklamy online, technologię Fintech (technologia pozwalająca na efektywniejsze używanie usług finansowych – przyp. nes) czy usługi biznesowe w Chinach. Tencet jest popularny w branży gier online dzięki współpracy z Riot Games (League of Legends) czy Epic Games. Przejęcie spółki Leyou kosztowało Tencet 1,5 miliarda dolarów.

Przypominamy, że nie tak dawno Sony również przyznało się do planów przejęcia kolejnych studiów.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top