Przewodnik po grze Kingdom Hearts: Final Mix

Chyba nie ma nic wspanialszego od możliwości przemierzania światów Disneya, które większość z nas zna i kocha. 

Dla wielbicieli bajek ta gra jest pozycją obowiązkową. Mowa oczywiście o Kingdom Hearts, dziecku zrodzonym ze współpracy Square Enix i Disney Interactive Studios.

Kingdom Hearts: Final Mix to nic innego jak odświeżona na nowsze generacje konsol Playstation pierwsza część gry z 2002 roku. Japońskie studio Square Enix połączyło postacie z uniwersum Final Fantasy z kolorowymi światami wykreowanymi przez studio Walta Disneya, dzięki czemu między innymi popływamy z Arielką, przemierzymy pustynie z Aladdinem, a także sprawdzimy, co słychać u przyjaciół ze Stumilowego Lasu. 

Głównym bohaterem serii jest pochodzący z Destiny Island czternastoletni chłopiec o imieniu Sora. Wraz z nowo poznanymi przyjaciółmi – Donaldem i Goofym – przemierza światy w poszukiwaniu przyjaciół oraz zaginionego Króla Mickey’ego. Niestety w podróży przeszkadzają im Heartless – bezsercowe stwory oraz antagoniści światów, którzy na rozkaz Maleficent chcą przeszkodzić im w zamykaniu dziur światów. 
Główną bronią Sory jest Keyblade. Wraz z postępem gry otrzymujemy coraz to nowsze typy broni oraz atrybuty, które odpowiadają naszemu poziomowi doświadczenia. Maksymalnie możemy dojść do 100 poziomu. 
Kingdom Hearts to przede wszystkim różnobarwne światy, do których możemy wrócić w każdym momencie rozgrywki. Aby dotrzeć do poszczególnych krain, musimy użyć statku Gummi i przejść mini-grę, która z każdym kolejnym uniwersum jest coraz dłuższa i trudniejsza.

~ * ~

Bajkowe krainy Kingdom Hearts – wycieczka turystyczna

Traverse Town
Pierwszy świat, do którego trafiamy. Jest to miasto, w którym zakupimy potiony, ulepszymy nasz statek, a także nauczymy się używać magii dzięki Merlinowi.
Wonderland
Królowa Kier skazała Alicję na ścięcie głowy, a my musimy ją uratować. Jednak Kraina Czarów to iście zakręcony świat, gdzie każde przejście przenosi nas w zupełnie inne miejsce, a my musimy się dobrze nagłówkować, co trzeba zrobić, aby uwolnić dziewczynkę.

Deep Jungle
Razem z Tarzanem ratujemy goryle przed zdradzieckim Claytonem.
Olympus Coliseum
Koloseum, w którym zmierzymy się z najsilniejszymi przeciwnikami oraz utrzemy Hadesowi nosa. Wraz z przechodzeniem poszczególnych światów odblokowują się kolejne puchary do zdobycia, dzięki czemu jest to najlepsze miejsce na podnoszenie naszych umiejętności w walce. 
Agrabah
Musimy pomóc Aladdinowi uratować księżniczkę Jasminę z rąk żądnego władzy Jafara.
Monstro
Zostajemy połknięci przez wieloryba, jednak okazuje się, że nie jesteśmy tam sami. Musimy znaleźć Pinokia, aby Gepetto mógł wrócić z synem do domu.
Halloween Town
Aby wtopić się w otoczenie, nasi bohaterowie zmieniają się w potwory! Wraz z Jackiem Skellingtonem będziemy przemierzać miasteczko, aby odnaleźć skradzione serce potrzebne do eksperymentu naszego kościstego przyjaciela. Przez cały pobyt towarzyszy nam dobrze znana tytułowa piosenka.

Atlantica
Jako morskie stworzenia pomożemy Arielce w pokonaniu panoszących się po wodach Atlantydy stworów.

Neverland
Razem z Piotrusiem Panem zmierzymy się z Kapitanem Hakiem, a dzięki Dzwoneczkowi nauczymy się latać. 

100 Acre Woods
Fragmenty świata Kubusia Puchatka zostały rozproszone, musimy je znaleźć podczas naszej długiej przygody.

Hollow Bastion
Świat, w którym poznajemy Bestię poszukującego swej zaginionej ukochanej Belli. To tu poznamy naszego głównego wroga, z którym będziemy musieli się zmierzyć.
~ * ~
Grę na Playstation 3 i 4 znajdziemy w pakiecie wraz z pięcioma innymi częściami. Na przecenie potrafi kosztować około 90 zł, co nie jest złą ceną, biorąc pod uwagę, że za tą kwotę mamy aż sześć gier, które do krótkich nie należą.
Moim zdaniem Kingdom Hearts: Final Mix to naprawdę dobra i długa gra, przy której świetnie się bawiłam. Polecam każdemu, kto nudzi się w te długie, chłodne wieczory.

Autor: Sancia

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top