PunkPirates pomoże w leczeniu PTSD

czarne logo PunkPirates na białym tle, logo ma kształt zniekształconej litery P z pióropuszem na dole i czerwoną kropką w środku "brzuszka"

Studio PunkPirates, znane dotąd z produkcji typowo rozrywkowych, pomoże w leczeniu PTSD.

Jeśli mówi Wam coś nazwa PunkPirates, to zapewnie kojarzycie ją z grami o escape roomach, wykorzystujących technologię wirtualnej rzeczywistości. Niedawno studio ogłosiło, że pracuje nad, zupełnie innym od dotychczasowych, projektem badawczo-rozwojowym, w ramach którego podejme się opracowania procedury do leczenia PTSD.

Za tajemniczym skrótem kryje się zespół stresu pourazowego (ang. posttraumatic stress disorder). Ta jednostka chorobowa występuje zazwyczaj u ludzi, którzy doświadczyli traumy w różnej postaci. W ambitnym przedsięwzięciu pomóc ma właśnie wspomniana wirtualna rzeczywistość

Nie znamy jeszcze szczegółów produkcji. Wiadomo jedynie, że projekt powstaje we współpracy z Yoshi Innovation S.A. według ustaleń z 25 kwietnia 2022 roku. Pomysł na grę wywodzi się z obecnej sytuacji geopolitycznej na świecie. Zdaniem twórców, tytuł ma być odpowiedzią na dawne i obecne konflikty zbrojne. Zamierzają oni współpracować zarówno ze specjalistami w dziedzinie psychologii, jak i bezpieczeństwa i obronności. Firma Yoshi natomiast zajmie się komercjalizacją projektu, bazując na szerokim doświadczeniu w zakresie transferu technologii medycznych i obronnych. Wesprze studio gamedevowe także pod kątem pozyskania grantów naukowych i funduszy unijnych.

Nienazwana jeszcze produkcja studia PunkPirates mogłaby okazać się majstersztykiem na miarę Hellblade: Senua’s Sacrifice. Jednakże zapewne nie zostanie udostępniona szerszej publiczności ze względu na wykorzystywane dane na temat wybranych procedur medycznych. 

Scroll to Top