RPG w uniwersum Harry’ego Pottera – nieoficjalne informacje

Wśród fanów serii Harry Potter zawrzało, gdy w sieci pojawił się nieoficjalny gameplay z gry, która od dłuższego czasu trzymana jest w tajemnicy przed światem.


Dwa lata temu został udostępniony materiał wideo, na którym przedstawiono RPG w uniwersum Harry’ego Pottera. Od tamtego czasu nie ujawniono żadnych szczegółów, a informacje na temat gry są pilnie strzeżone przez twórców.

W czerwcu jednak na portalu Reddit pojawił się post osoby przedstawiającej się jako marketingowiec Warner Bros. Ujawnił on rzekomo prawdziwe informacje na temat produkcji i szczegółów rozgrywki.
Sam tytuł ma brzmieć Hogwart: Dark Legacy. W grze mamy wcielić się w ucznia piątego roku, a zanim zaczniemy rozgrywkę, na podstawie swoich wyborów zostaniemy przydzieleni do odpowiedniego domu. 


Poniżej znajduje się lista reszty ujawnionych szczegółów
  • akcja gry ma rozgrywać się po wydarzeniach w książek/filmów, w czasie kiedy to kolejne pokolenie czarodziejów zaczęło uczęszczać do Hogwartu,
  • głównym antagonistą ma być osoba należąca niegdyś do Śmierciożerców, lecz nie tak potężna jak sam Voldemort. W trakcie napotkamy także pomniejszych przeciwników,
  • każdy dom będzie posiadać swoje unikalne zadania,
  • ku uciesze fanów w grze miałyby się pojawić kluczowe postacie z uniwersum, w pewnym momencie swoją obecnością zaszczyci nas nawet sam Harry Potter,
  • dostępne będzie rozbudowane drzewko umiejętności,
  • czeka nas sporo eksploracji – wśród lokacji znajdą się Hogwart, Hogsmeade czy też Ministerstwo Magii,
  • gra nie będzie tytułem dla dzieci – momentami fabuła ma być mroczna, w zamyśle przeznaczona dla fanów, którzy dorastali razem z serią,
  • pojawi się możliwość zagrania w bardzo rozbudowanego Quidditcha oraz gra karciana w stylu Gwinta z gry Wiedźmin 3: Dziki Gon.

Marketingowiec wspomniał, że w sierpniu tego roku miałby pojawić się zwiastun, a sama gra doczeka swojej premiery w czerwcu 2021. Przez parę dni zainteresowani zastanawiali się, czy przedstawienie tej gry to prawda czy fałsz z racji braku oficjalnego potwierdzenia informacji przez studio. 

Dziennikarz Jason Schreir pozytywnie zweryfikował informacje oraz dodał, że studio Avalanche Software wyda grę także na Playstation 5 oraz Xboxa Series X. Pierwotnie gra miała być przedstawiona na targach E3 2020, lecz przez odwołanie imprezy ogłoszenie RPG z uniwersum Harry’ego Pottera ma zaistnieć jesienią tego roku.

Autorka: Uranowa

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top