Serial Fallout: wszystko, co o nim wiemy

serial Fallout

Bethesda połączyła siły z Amazon Studios, by wyprodukować serial w uniwersum Fallout

Fanów postnuklearnej serii gier zelektryzowała w lipcu wiadomość o podpisanej umowie między Bethesdą a Amazon Studios w celu wyprodukowania serialu Fallout. Zanim przejdę do wiadomości o tytule, przypomnę  krótki zarys świata gier.

Akcja gier jest umiejscowiona w przyszłości. W świecie, w którym styl lat 50-tych jest nadal aktualny, ale również w którym energia nuklearna jest powszechnie wykorzystywana. Bomby atomowe też, jak boleśnie przekonują się mieszkańcy Ameryki. Niezależnie od odsłony gry kierujemy postacią, która ocalała, chroniąc się w jednej z krypt Vault-Tech. Chociaż w zależności od tytułu mamy inne główne cele, to naszym nadrzędnym zadaniem jest przeżyć w nieprzyjaznym otoczeniu.

Niestety, na razie nie wiemy, gdzie dokładnie autorzy umieszczą akcję serialu. Same gry dają kilka miejscówek takich jak Boston, Zachodnia Wirginia czy Waszyngton. A przecież twórcy mogą wybrać całkowicie nową lokację. No właśnie, ale kim są twórcy? Za scenariusz odpowiedzialni będą Lisa Joy i Jonathan Nolan. Znamy ich z świetnej produkcji HBO o tytule Westworld. Napiszą oni scenariusz i wyprodukują serial Fallout

Jak raportuje portal Rotten Tomatoes, producentów  wykonawczych będzie dwóch. Todd Howard, który piastował stanowisko reżysera gier Fallout 3, Fallout 4 oraz stanowisko producenta wykonawczego Fallout 76 oraz Fallout Shelter. Jako drugiego wymieniono Jamesa Altmana, który jest dyrektorem ds. działalności wydawniczej Bethesdy. 

Niestety nie wiemy jeszcze, kto zagra w serialu. Możemy jednak przypuszczać, że się nie rozczarujemy. W końcu do gier zatrudniono dosyć znane nazwiska. Wymienię ich kilka: Liam Neeson (ojciec głównej postaci w Fallout 3), Malcolm MacDowell (prezydent John Henry Eden), Lynda Carter (czyli pierwsza Wonder Woman), Danny Trejo czy Ron Perlman, który w każdej części wypowiada słynne słowa „War… War never changes”.

Niestety pandemia koronawirusa spowodowała opóźnienie w rozpoczęciu realizacji projektu, jednak możemy przypuszczać, że kolejne wiadomości pojawią się już wkrótce. W końcu bohaterów serii Fallout nie były w stanie powstrzymać ani Pustkowia, ani zmutowana fauna, ani nawet bomba atomowa. Zaś w oczekiwaniu na premierę pierwszego odcinka, gracze mogą wrócić na Pustkowia i w Fallout: New Vegas sprawdzić, jak wygląda Oregon w nowej rzeczywistości.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top