Ile będzie kosztować Skyrim Anniversary Edition?

Skyrim Anniversary Edition – cena i szczegóły. Plakat edycji, obrazek ilustracyjny

Poznajcie szczegóły na temat Skyrim Anniversary Edition – znane są już cena i zawartość.

Bethesda zapowiedziała Skyrim Anniversary Edition już w sierpniu, lecz cena została ujawniona dopiero teraz. Zanim ją jednak przeanalizujemy, omówmy, co będzie się składać na tę rocznicową edycję. To wszystkie cztery elementy z tzw. Klubu twórczości wydane do momentu premiery Anniversary Edition połączone ze Skyrim Special Edition. W ramach wspomnianego klubu dostępne będą cztery znane już wcześniej modyfikacje.

Co zawiera Klub Twórczości

  1. Bóstwa i kusiciele – dwa większe zadania i kilka pobocznych, a więc trochę dodatkowej fabuły.
  2. Niecodzienne osobliwości – część Bóstw i kusicieli, czyli dodatkowe towary, które przybędą do Skyrim w khajiickich karawanach.
  3. Tryb przetrwania – pierwszy raz ujrzał światło dzienne w 2017 roku. Trzeba będzie uważać na zimne temperatury, pilnować głodu i tego, aby nasza postać była wypoczęta. Do tego dochodzą zagrożenia, takie jak bandyci, smoki czy inne potwory.
  4. Wędkarstwo – modyfikacja ta pozwoli złowić 20 nowych, wyjątkowych gatunków ryb. Po złowieniu będzie można taką rybę zjeść. Ale nie tylko! Jeśli ktoś zechce, wystawi ją jako trofeum w swojej siedzibie lub będzie hodował w akwarium.

Ceny i konsolowe rozszerzenia

Sugerowana cena tej edycji w sklepach cyfrowych to 54,99€. Wg obecnego kursu to około 252 zł. Jeśli ktoś będzie już posiadaczem Skyrim Special Edition (w tym momencie dostępne np. na Steamie za 169 zł), ma to być 19,99€, czyli około 92 złote. Twórcy jednak podkreślają, że ceny mogą się nieznacznie różnić, należy więc sprawdzić bezpośrednio u dystrybutora. Poinformowano też, że będą dostępne fizyczne kopie: na PlayStation 4 oraz Xbox One. Nie podano jednak ich dokładnej ceny. Autorzy wpisu uczulili też, że nawet po kupieniu pudełka będzie potrzebny dostęp do Internetu.

Kolejna ważna wiadomość to aktualizacja dla kolejnej generacji konsol. Będzie ona darmowa! Posiadacze PlayStation 5 i Xbox Series X|S będą wkrótce mogli cieszyć się lepszą grafiką, krótszymi czasami wczytywania i innymi zaletami gry. Dodatkowo wszystkie trofea i osiągnięcia zostaną przeniesione ze Special Edition do Anniversary Edition. Tu akurat będzie jeden wyjątek – postępy znikną przy rozszerzeniu wersji PlayStation 4 na PlayStation 5. Czekacie na rocznicę Skyrima?

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top