Sony tymczasowo blokuje możliwość personalizacji PlayStation 5

Sony PlayStation 5

 

 

Producenci wymiennych paneli jednak się nie poddają.

 

Sony bardzo szybko reaguje sprzedaż nieoficjalnych części do PlayStation 5. Każda próba dorobienia się przy okazji premiery konsoli nowej generacji jest monitorowana i dogłębnie sprawdzana przez Japończyków. Prawnicy Sony pilnują kwestii patentów oraz własności intelektualnej swojej firmy. Kilka dni temu wystosowano pozew z powodu naruszenia znaków towarowych PlayStation wobec firmy produkującej wymienne panele. PlateStation5 w pierwszej kolejności musiało zmienić swoją nazwę, ponieważ ta niezaprzeczalnie budziła jednoznaczne skojarzenia z PlayStation 5. Biznes przemianowano więc na CustomizeMyPlates i pod takim szyldem prowadzono sprzedaż spersonalizowanych paneli wymiennych. Obecnie firma zakończyła działalność, a sprawa niebawem znajdzie swój finał w sądzie.

Nie odstrasza to jednak kolejnych chętnych i na stronie limitedfive.com znajdziemy nową kolekcję paneli. Ucząc się jednak na błędach innych, można z całą pewnością przypuszczać, że i ta produkcja zostanie skutecznie zablokowana przez Sony.

Sony nadal nie potwierdziło szczegółów dotyczących oficjalnych paneli do PlayStation 5. Japoński producent zrobi to na pewno w dogodnym dla siebie czasie.

 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top