STALKER 2 – zobaczcie, jakimi prawami rządzi się Zona na nowym zwiastunie rozgrywki

Zrzut ekranu z gry STALKER 2. Widzimy mężczyznę odwróconego plecami. Przed nim rozpościera się przyroda Zony. W centrum obrazka widać także anomalię.

Xbox Games Showcase 2024 dał nam nowe spojrzenie na grę STALKER 2 – tym razem na zwiastunie rozgrywki.

Pokaz Microsoftu obfitował w wielkich tytułach. Zobaczyliśmy parę niespodziewanych nowości, jak np. kolejna część Life is Strange. Nie zabrakło jednak również produkcji dawno zapowiedzianych i wyczekiwanych. Do tego grona należy STALKER 2, którego zwiastun rozgrywki mogliśmy zobaczyć podczas Xbox Games Showcase 2024.

 

Sceny przedstawione w trailerze pochodzą w głównej mierze bezpośrednio z gry. Możemy przekonać się z niego, jakie niebezpieczeństwa czekają nas w Zonie oraz jak sobie z nimi poradzimy. Zwiastun wypełniają fragmenty eksploracji oraz walki. Nie zabraknie oczywiście także interakcji z innymi postaciami. Trzeba przyznać, że pomimo wszechobecnego wyniszczenia, widoki w produkcji prezentują się naprawdę pięknie.

Na końcu filmiku pojawia się także data premiery, którą potwierdzono już jakiś czas temu. Gra była kilkakrotnie opóźniona, więc istniało ryzyko, że debiut znów zostanie przeniesiony na inny dzień. Wygląda jednak na to, że twórcy trzymają się terminu. Przypomnijmy, że STALKER-a 2 tworzy ukraińskie studio, więc zespół ma zrozumiałe powody, co do utrudnionej pracy.

Premiera produkcji planowana jest na 5 września tego roku. Tytuł ukaże się na komputerach osobistych oraz konsolach Xbox Series X|S. STALKER 2 będzie także dostępny w usłudze Xbox Game Pass już w dniu debiutu.

Scroll to Top