Subnautica – kontynuacja serii już w produkcji!

Grafika z gry Subnautica

Studio Unknown Worlds pracuje nad kolejną produkcją. Prawdopodobnie będzie to kontynuacja gry Subnautica.

Powstaje kontynuacja serii Subnautica. A przynajmniej tego można domyślić się z najnowszych ogłoszeń o pracę dewelopera. Studio Unknown Worlds poszukuje osoby na stanowisko starszego projektanta narracji. Miałaby pracować nad „nową grą osadzoną w uniwersum Subnautiki”.

Aktualnie nie znamy jednak żadnych szczegółów na temat produkcji. Nie wiemy nawet, kiedy zostanie zapowiedziana. Dlatego musimy uzbroić się jeszcze w cierpliwość. 

Przypomnę, że Subnautica to survival skupiający się na eksploracji podwodnego świata. Gra we wczesnym dostępie zadebiutowała już w 2014 roku, a cztery lata później pojawiła się na rynku w wersji 1.0. Doczekała się także pierwszego pełnoprawnego dodatku, czyli Subnautica Below Zero.

Co ciekawe, Subnautica oferuje rozbudowaną fabułę. Jej akcja została osadzona w drugiej połowie XXII wieku, gdy ludzkość zaczęła kolonizować obce planety. Jeden z ogromnych statków kosmicznych rozbija się na planecie niemal w całości pokrytej oceanami. Wcielamy się w rozbitka, który musi przeżyć w obcym środowisku i wrócić do domu. Po drodze będziemy eksplorować planetę i poznawać niezwykłe gatunki podwodnych stworzeń. Oczywiście podczas zabawy należy kontrolować poziom tlenu czy uważać na groźne morskie potwory.

W grę Subnautica zagracie na komputerach osobistych oraz konsolach Xbox One, PlayStation 4 i Nintendo Switch. 

Scroll to Top