Apico – mała gra z wielkim przesłaniem

Screen z gry Apico - bohater stoi pośrodku swoich uli, pszczoły siadają na pobliskich kwiatach

Jeśli potrzebujesz relaksu, lubisz nietypowe gry i chciałbyś zrobić coś dobrego dla świata, to symulator pszczelarza Apico jest właśnie dla Ciebie!

Symulator Apico to produkcja nietuzinkowa, ponieważ łączy nietypowy temat z misją charytatywną. Zanurzając się w tajniki pszczelarskiego rzemiosła, będziemy mogli realnie wesprzeć organizacje charytatywne. Twórcy obiecują przekazać część dochodów z gry na rzecz ratowania pszczół.

Za produkcję Apico odpowiada TNgineers, czyli dwóch braci, Elliot i Jamie. Celem twórców było stworzenie gry odprężającej, opartej o eksploracje, budowanie i zbieranie surowców. Warto zauważyć, że pomysł na rozgrywkę jest wynikiem sympatii rodzeństwa do gry Minecraft.

W Apico wcielimy się w bohatera, który zapragnął odpocząć od zgiełku miasta. Nasza postać przybywa więc w rodzinne strony, by oddać się swojej pasji – pszczelarstwu. Szata graficzna Apico utrzymana jest w kojącej, zielonej kolorystyce. W krajobrazie dominuje las, dlatego w trakcie gry towarzyszyć nam będzie śpiew ptaków i cykanie świerszczy. W tak pięknych okolicznościach przyrody hodowla uli wydaje się być jeszcze większą przyjemnością. Kto nie lubi obcować z naturą? Symulator Apico stara się odtworzyć satysfakcję, jaka płynie z aktywności na świeżym powietrzu. Oprawa wizualna, ścieżka dźwiękowa, a także – a może przede wszystkim – motyw przewodni mają relaksować i cieszyć.

Symulator Apico ukaże się w październiku 2021 roku. Już dzisiaj możemy pobrać demo dostępne za darmo na Steam. Warto to zrobić, ponieważ pod otoczką rozrywki gra przemyca ważny przekaz. Ratujmy pszczoły!

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top