Kolejna gra z uniwersum Diuny już w 2022 roku? Będzie to strategia

Grafika promująca nową grę w uniwersum Diuny, miasto znajdujące się w bezpiecznej części Arrakis jest atakowane i płonie, w tle lecące w jedną i drugą stronę statki kosmiczne, TGA 2021 Dune Spice Wars zapowiedź

Zaprezentowana podczas TGA 2021 zapowiedź Dune: Spice Wars zapewne przypadnie do gustu fanom strategii 4X.

TGA 2021 jak zawsze wzbudziło sporo emocji i przyniosło masę świeżych materiałów – wśród nich znalazła się nawet zapowiedź Dune: Spice Wars. Uniwersum Franka Herberta przeżywa obecnie drugą młodość i zyskuje na popularności. Po ekranach kinowych, pora na komputerowe. Gra ma zadebiutować na PC już w 2022 roku jako Early Access.

Trailer trwa nieco ponad minutę i jest dość enigmatyczny, więc z niego nie dowiedzieliśmy się zbyt wiele. Składa się on głównie z grafik i nakładających się na siebie wypowiedzi różnych postaci – zapewne przedstawicieli znanych z książek Rodów.

Na szczęście, strona gry na Steamie zdradza nam już nieco więcej informacji. Dune: Spice Wars będzie RTS-em z elementami tzw. Strategii 4X – Explore, Expand, Exploit, Exterminate. Wcielimy się w jedną z frakcji usiłujących zdobyć i utrzymać kontrolę nad pustynną planetą Arrakis – jedynym źródłem drogocennej Przyprawy. Na ten moment wiemy, że pojawią się dwa najbardziej znane Rody, czyli Artydzi oraz Harkonnenowie. Na ich czele staną postaci doskonale znane zarówno z powieści, jak i wydanego niedawno filmu.

W Internecie można zauważyć, że zdania graczy i graczek są podzielone. Część optymistycznie patrzy w przyszłość i z rozrzewnieniem wspomina stare części Diuny, wydane jeszcze pod koniec XX. wieku. Inni nie ukrywają, że spodziewali się raczej jakiegoś tytułu RPG z otwartym światem.

Jedno jest pewne – sukces filmu w tym samym uniwersum dobrze wróży nadchodzącej grze. Dzięki Dune Villeneuve’a sporo osób dowiedziało się w ogóle o istnieniu świata stworzonego przez Franka Herberta. Pozostaje mieć nadzieję, że produkcja studia Shiro Games utrzyma wysoki poziom kinowej adaptacji.

Dune: Spice Wars to nie jedyna gra z motywem kosmosu, która pojawiła się na TGA 2021. Dostaliśmy również świeżutki trailer Star Wars Eclipse. Jak podobały Wam się tegoroczne The Game Awards?

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top