Nad nową częścią Assassin’s Creed będzie pracować oddział Ubisoftu odpowiedzialny za Mirage

zapowiedź Assassin's Creed Mirage – plakat gry, asasyn spadający z budynku (podcieni) w efektowny sposób, przechodnie

Assassin’s Creed Mirage to pierwsza odsłona z serii stworzona przez Ubisoft Bordeaux, ale wygląda na to, że twórcy przygód Basima zajmą się także kolejną nową grą z franczyzy.

Za tytuły z serii Assassin’s Creed odpowiedzialne były dotychczas oddziały Ubisoftu znajdujące się w Montrealu i Quebecu. Francuski producent postanowił jednak zmienić strategię działania i najnowszą odsłonę powierzył studiu ulokowanym w innym miejscu. Twórcy Assassin’s Creed Mirage, czyli Ubisoft Bordeaux, podobno tworzą już nową grę z asasynami.

Ubisoft Boreaux przed Mirage na koncie miał dodatek do ValhalliWrath of the Druids. Deweloperzy mieli więc doświadczenie z mniej rozbudowanymi historiami. Nic dziwnego, że Assassin’s Creed Mirage także okazał się być krótszą, bardziej liniową grą. Był to swoisty powrót do początków serii. Ostatnie odsłony zmagań skrytobójców były realizowane w stylu RPG o ogromnych rozmiarach.

Wygląda na to, że Ubisoft chce kontynuować wydawanie mniej pojemnych produkcji. Skąd te przypuszczenia? Oddział w Bordeaux zatrudnił właśnie nowego głównego scenarzystę, Rika Godwina. Ten, we wpisie na portalu X, zdradził, że pracuje nad serią Assassin’s Creed. Dowiedzieliśmy się już wcześniej, że Mirage nie otrzyma żadnego rozszerzenia, więc na pewno nie ma tu mowy o tworzeniu DLC.

Przypomnijmy, że zapowiedziano już także dwie inne części – Assassin’s Creed Red i Assassin’s Creed Hexe. Te gry tworzone są przez Ubisoft Montreal i Quebec, więc prawdopodobnie będą miały wielkość porównywalną do ostatnich głównych odsłon serii jak Valhalla czy Odyssey.

Scroll to Top