Ubisoft przygotowuje grę w uniwersum Star Wars

Ubisoft robi Star Wars – postać z uniwersum

Fani gwiezdnej serii zelektryzowani – Ubisoft robi Star Wars!

Electronic Arts straciło wyłączność na gry w uniwersum Gwiezdnych Wojen. Oczywiście nie znaczy to, że Disney zerwie z nimi współpracę. Jednak najwyraźniej ktoś u góry postanowił uporządkować sytuację i tak powstało Lucasfilm Games. Teraz każdą grę z tego uniwersum, niezależnie od tego, kto ją przygotuje, będą publikować pod szyldem tej firmy. W związku z tym od razu zapowiedziano, że nawiązano współpracę z wytwórnią Ubisoft. Przygotują z nią kolejną grę w uniwersum Star Wars. Dyrektorem kreatywnym gry został Julian Gerighty, który niewątpliwie jest dobrym wyborem. Ma duży staż w tworzeniu gier pod szyldem Ubisoftu.

Ze strony Ubisoftu grą zajmie się zespół Massive Entertainment. Co więcej, podobno rozpoczęli już prace! Firma obecnie poszukuje nowych pracowników, dlatego możemy po części wyobrazić sobie, co to będzie za gra. Szukają pracowników na trzy stanowiska. Senior Writer zajmuje się opisywaniem przedmiotów, a przede wszystkim tworzy osobowości postaci i pisze dialogi. Senior Game Designer to ktoś, kto projektuje systemy walki. Najbardziej enigmatyczny jest Cinematic Narrative Designer – choć tu też można zgadywać, że gra po prostu jest planowana jako innowacyjna i rozległa. Będziemy więc mieć do czynienia z grą RPG z otwartym światem, elementami eksploracji, walką. Pewnie nie obejdzie się też bez podejmowania decyzji.

To, że Ubisoft robi grę opartą na uniwersum Star Wars, zapewne ucieszy wielu fanów. Jest to znana i pewna marka, można więc mieć nadzieję, że  tytuł będzie solidnie przygotowany i dostarczy wielu godzin przyjemnej rozrywki. Na koniec przypomnijmy, że do 21 stycznia na Epicu można za darmo przypisać do konta jedną z gier z tego uniwersum – Star Wars Battlefront II.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top