The Last of Us 2 GOTY 2020 według rankingu Metacritic

Last of Us 2 goty 2020 metacritic

Cyberpunk 2077 na podium, jednak to The Last of Us 2 jest grą roku 2020.

The Last of Us 2 jest bardzo udaną kontynuacją hitu Naughty Dog. W pamięci wciąż można mieć sam początek, gdy na produkcję spłynęła fala krytyki od niezadowolonych graczy. Wtedy posunęli się nawet do grożenia śmiercią jednej z aktorek. Teraz jednak dzięki ich głosom w rankingu Metacritic to właśnie The Last of Us 2 otrzymało tytuł GOTY 2020.

Chociaż druga część przygód Ellie nie zdobyła najlepszej średniej oceny, zwyciężyła w rankingu dzięki głosom graczy. Redakcja Metacritic przypisała wartości punktowe poszczególnym miejscom, a to ujawniło miażdżącą przewagę The Last of Us 2 nad pozostałymi produkcjami.

Co ciekawe, podium zamyka Cyberpunk 2077, a Persona 5 Royal, która otrzymała tytuł GOTY 2020 według średniej ocen, znalazła się dopiero na 13 miejscu.

The Last of Us 2 otrzymało już wiele tytułów GOTY za 2020 rok. Popularność ciągnie się już od pierwszej części gry, którą niebawem zobaczymy na naszych ekranach za sprawą HBO. Neil Druckman, dyrektor kreatywny Naughty Dog, w dniu premiery powiedział:

O rany… W zaledwie kilka godzin od premiery The Last of Us Part 2 pojawiło się dwukrotnie więcej ocen użytkowników niż przez siedem lat od debiutu pierwszej odsłony. Kocham taką pasję!

Obie odsłony The Last of Us szybko znalazły ogromne grono wielbicieli, a cała seria na pewno zapisze się w historii gamingu. A jaka jest wasza ulubiona seria gier?

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top