Warsaw – Powstanie Warszawskie już nie tylko na PC

Animowane postacie z gry Warsaw

Powstanie Warszawskie nie jest obcym pojęciem dla młodego pokolenia Polaków. Istnieje również gra Warsaw, która przybliża jego temat i niedługo trafi na konsole.

Fani gier związanych z II Wojną Światową, którzy nie grają na pecetach, z pewnością ucieszą się z wiadomości, że Warsaw, polska strategia z elementami RPG, już wkrótce wyjdzie na konsolach: PlayStation 4 (29 września), Nintendo Switch (1 października) i Xbox One (2 października). Oznacza to, że już niedługo każdy będzie mógł zanurzyć się w ponurych realich Powstania Warszawskiego.

Gra Warsaw to dziecko studia Pixelated Milk, wzorowane w pewnym stopniu na Darkest Dungeon. To strategia z walką turową, która zawiera w sobie również elementy RPG. Gracz decyduje, jak dobrać najlepiej swój zespół (każda z postaci ma swoją historię i zestaw umiejętności), gdzie walczyć, a gdzie się wycofać; czy ratować innych potrzebujących pomocy, czy skupić się na swojej misji. Niełatwe wybory dokonywane w bardzo trudnych czasach to cecha charakterystyczna tytułu.

Pomysł jest świetny, jednak co do wykonania niektórzy mają zastrzeżenia takie jak techniczne niedoróbki czy powtarzalność misji. Bez wątpienia jednak jest to „lektura obowiązkowa” dla każdego, kto chce lepiej „poczuć” fragment naszej historii.

Autorka: Ania „Thea” Cejmer-Kamińska

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top