Trzynaście lat temu Wiedźmin zadebiutował na komputerach osobistych.
Pierwsze opowiadanie o Geralcie ukazało się na łamach miesięcznika “Fantastyka” w grudniu 1986 roku. Andrzej Sapkowski stworzył cykl wiedźmiński, na który składają się dwa zbiory Opowieści o wiedźminie, zawierające łącznie piętnaście opowiadań, pięciotomowa Saga o wiedźminie i jedno duże opowiadanie pod tytułem Sezon Burz. W latach 1993-1995, na podstawie dostępnych już historii oraz we współpracy z Andrzejem Sapkowskim, Bogusław Polch oraz Maciej Parowski stworzyli sześć komiksów.
W 2001 roku Wiedźmin doczekał się ekranizacji, a w rolę Geralta wcielił się Michał Żebrowski. Jesienią 2002 roku premierę miał również polski serial telewizyjny. Kolejną ekranizacją jest wysokobudżetowy projekt Netflixa z 2019 roku. Tym razem rolę tytułową powierzono Henry’emu Cavillowi.
Wiedźmin doczekał się również adaptacji planszowo-karcianej. Pierwszą była gra fabularna Wiedźmin: Gra Wyobraźni według Andrzeja Sapkowskiego wydana w 2001 roku przez wydawnictwo MAG. Później w 2014 roku ukazała się gra planszowa Wiedźmin: Gra Przygodowa. Na rynku dostępna jest również bijąca rekordy popularności karcianka, czyli Gwint.
26 października 2007 ukazała się komputerowa gra RPG – Wiedźmin, której twórcą i wydawcą jest CD Projekt Red. Kolejne produkcje – Wiedźmin 2: Zabójcy Królów (2011) oraz Wiedźmin 3: Dziki Gon (2015) – weszły w skład kultowej trylogii, a trzecia odsłona przygód Geralta została nagrodzona tytułem najlepszej gry 2015 roku.
26 października 2020 roku, czyli w dniu trzynastej rocznicy premiery pierwszej gry komputerowej, wyszedł fanowski mod Pożegnanie Białego Wilka, który w ciekawy sposób prezentuje zakończenie całej historii najsłynniejszego pogromcy potworów.
Możemy spodziewać się jednak, że na tym nie koniec. Z Geraltem spotkamy się na pewno w nadchodzącym wielkimi krokami drugim sezonie serialu Netflixa, a i Redzi od czasu do czasu wspominają o możliwości stworzenia kolejnej gry w uniwersum Wiedźmina.