Wielkie plany zakupowe Microsoftu dotyczyły nie tylko ZeniMaksu

Wielkie plany Microsoftu

Plany zakupowe Microsoftu były dużo poważniejsze niż mogliśmy przypuszczać, przynajmniej w kwestii producentów gier.

W jednym z naszych wrześniowych newsów pojawiły się wstępne plany zakupowe Microsoftu, dotyczące kupna ZeniMax Media. Potwierdzono je oficjalnym oświadczeniem Phila Spencera, który nie krył zadowolenia z powodu podjętej decyzji. W związku z tym śmiało możemy stwierdzić, że ruch ze strony zielonych był genialny. Już wkrótce bibliotekę usługi Xbox Game Pass zasilą uwielbiane tytuły, a przede wszystkim prestiż Microsoftu wzrośnie jeszcze bardziej. A będzie tylko lepiej.

Radość z powodu zakupu ZeniMaksu wydaje się niewyczerpana. W niedawno udzielonym wywiadzie Spencer ekscytował się nowymi możliwościami, które otwierają się teraz przed Microsoftem. Przede wszystkim mowa tutaj o grach RPG oraz FPS-ach. Niewątpliwie gwiazdą jaśniejącą na tle innych będzie Bethesda, z którą związanych jest wiele planów. Natomiast bezsprzecznie w przedbiegach z innymi grami wygrywa The Elder Scrolls VI kolejna odsłona uwielbianej przez graczy serii.

Zakupowe szaleństwo Microsoftu wydaje się nie mieć końca. Okazało się, że zieloni mieli w planach przejęcie nie tylko ZeniMaksu, ale również Electronic Arts, Square oraz Nintendo. Co prawda sytuacja miała miejsce przeszło 20 lat temu, jednakże już wtedy Microsoft otwarcie pokazywał, że zamierza podbić rynek, co – koniec końców – udało się zrobić. 

Pierwsze próby zdobycia ówczesnych producentów oraz wydawców gier kończyły się fiaskiem. Pracownikom nie tylko odmawiano transakcji, ale byli oni też wyśmiewani przez przedstawicieli poszczególnych korporacji. Plany zakupowe Microsoftu nie zawsze opiewały na kwoty rzędu 7,5 miliarda dolarów. Zarzucano im zbyt niskie oferty i nie do końca określoną rolę na ówczesnym rynku. Wszystko jednak uległo zmianie.

Na przestrzeni lat Microsoft zdobył uznanie wśród milionów ludzi, stając się jednym z najbardziej rozpoznawalnych gigantów na rynku gier wideo. Dodanie do planów zakupowych ZeniMaksu umocniło ich pozycję, a nieustanne usprawnianie polityki i dbałość o graczy sprawiły, że Microsoft na ten moment nie ma sobie równych. W tym roku zostanie również zamknięta transakcja, która połączy ZeniMax oraz Microsoft na dobre. Z korzyścią dla graczy przede wszystkim. Z czasem przekonamy się, jakie produkcje zasilą już i tak obszerną bibliotekę Xbox Game Pass i w którym kierunku będą podążać zieloni.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top