Xbox Series S – szczegóły “najmniejszego Xboxa w historii”!

Ostatnie dwadzieścia cztery godziny obfitowały w multum informacji na temat najnowszej i zarazem najmniejszej konsoli Microsoftu – Xbox Series S.


Jedna z dwóch najnowszych konsol Microsoftu – Xbox Series S – podbija rynek nie tylko ceną, ale też odpowiadającą jej dobrą specyfikacją sprzętową. Model ma być czterokrotnie mocniejszy od Xboksa One, dać możliwość rozgrywki w 120 klatkach na sekundę i gwarantować 60 FPS-ów w rozdzielczości 1440 pixeli. Składa się na niego procesor 8-Core AMD Zen 2 CPU @ 3.6GHz (3.4GHz with SMT), 10 GB GDDR6 pamięci RAM, a także 512 GB przestrzeni na dysku NVME SSD.


Polski oddział Microsoftu potwierdził, że cena Xbox Series S w Polsce to 1349 zł. Konsola zadebiutuje 10 listopada 2020 roku.


Xbox Series S i Xbox Series X – droższy brat “eski” – zapewnią “te same gry nowej generacji”, ale w różnej rozdzielczości. Producent tłumaczy, że zależało mu na stworzeniu konsoli dla osób, które bardziej cenią sobie liczbę klatek na sekundę niż rozdzielczość, a Xbox Series S jest odpowiedzią na takie oczekiwania.

 

W porównaniu z Xbox Series X, “eska” nie otrzyma napędu optycznego i rozdzielczości 4K (dostępnej w “iksie”). Posiada dysk o mniejszej pojemności i dedykowana jest głównie graczom, którzy chętnie sięgają po gry w wydaniu cyfrowym.


Żeby jednak osłodzić lekki posmak goryczy, model dostał także liczne wsparcie technologiczne, między innymi w postaci DirectX Raytracing, Xbox Velocity Architecture czy Variable Rate Shading, by umożliwić deweloperom opracowywanie tytułów w jak najlepszej jakości.


Co sądzicie o specyfikacji konsoli Xbox Series S? Naszym zdaniem to niezła cena jak na takie podzespoły.


Autorka: Natalia “Taliya” Pych

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top