AMD RDNA 2: zwiastun nadchodzącego dema

Nowe, wydajniejsze karty graficzne od AMD Radeon

AMD już wkrótce zaprezentuje szerokiej publiczności nową architekturę dla swoich kart graficznych. W tym celu stworzyli “Hangar 21”.

Główny konkurent NVIDII szykuje się do wypuszczenia na rynek nowej serii Radeonów, które trafią do sprzedaży już na początku grudnia. Zanim jednak gracze zdecydują się na zakup, firma chce pokazać  wszystkim zainteresowanym możliwości swojego nowego produktu.

19 listopada odbędzie się prezentacja dema technologicznego zwanego “Hangar 21”, który przedstawi najciekawsze atuty architektury AMD RDNA 2. Będzie ona podstawą kart graficznych AMD Radeon RX z serii 6000. Do zakupu zachęca realistyczne oświetlenie, dopracowane cienie czy odbicia, które są możliwe dzięki AMD FidelityFX oraz DirectX 12 Ultimate.

Na razie otrzymaliśmy jedynie zwiastun, w którym AMD pokazuje w akcji możliwości oraz obiecuje “oszałamiającą” oprawę. Warto też dodać, że według Microsoftu, konsole Xbox z serii S i X są jedynym sprzętem next-genowym, który ma pełną integrację z RDNA 2. Więcej szczegółów o możliwościach nowego tworu AMD dowiemy się zapewne już za kilka dni.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top