Babylon X pokaże nam alternatywną wizję historii z technologicznie zaawansowaną Mezopotamią

Grafika promująca grę Babylon X. Obrazek przedstawia mężczyznę w starożytnej zbroi, wzbogaconą o technologiczne nowoczesne elementy. W tle widać wysoki budynek.

Zapowiedź Babylon X prezentuje nam zarys fabuły i fragmenty rozgrywki.

Nazwa Mighty Boy może Wam nic nie mówić. Nic dziwnego, bo studio dopiero szykuje się do debiutu. Jego skład jednak może budzić więcej skojarzeń. Firma została założona przez weteranów branży, którzy wcześniej pracowali w studiach takich jak Flying Wild Hog, Saber Interactive, Owlcat Games, MY.GAMES i innych. Jeśli ciekawi Was, co grupa tak doświadczonych deweloperów może szykować, już niedługo będziecie się mogli przekonać. Zobaczcie zapowiedź ich pierwszej produkcji – Babylon X.

Mamy do czynienia z RPG akcji z dość nietypowym settingiem. Cofniemy się do czasów starożytnych, a dokładnie do momentu istnienia Mezopotamii. Przedstawiona w grze historia jest jednak alternatywną. W Babylon X Mezopotamczycy władają nowoczesną technologią. Takie połączenie może budzić mocne skojarzenia z serią Horizon. Zwiastun pokazuje nam dwójkę głównych bohaterów – Samsona, byłego proroka i zbiegłego niewolnika oraz Leykah, młodą kapłankę kultu księżyca. Głównym punktem wydarzeń będzie budowa wieży Babel. Tak dokładnie, nasi protagoniści będą dążyć do jej udaremnienia.

Ogłoszenie prasowe wydane przez studio zdradza więcej szczegółów na temat produkcji. Od tytułu możemy spodziewać się walki z elementami taktycznymi, wyjątkowego systemu magii, częściowo otwartego świata oraz zagadek. Twórcy podkreślają także aspekt wyborów i konsekwencji. Fabuła będzie unikać czarnobiałej moralności, operując bardziej w szarościach. Nie raz będziemy zmuszeni do podejmowania trudnych decyzji.

Kiedy Babylon X zadebiutuje? Ta informacja jeszcze się nie pojawiła. Nie wiemy też na jakich dokładnie platformach się ukaże (jest jedynie mowa o komputerach oraz nieokreślonych konsolach).

Scroll to Top