Black Desert Online za darmo z okazji nowej krainy!

PearlAbyss przedstawia mroczny teren – O’dyllitę i z tej okazji rozdaje grę za darmo!


Poznajcie O’dylittę!


Długo wyczekiwana kraina od dzisiaj jest już dostępna do eksplorowania i podbijania. Nim jednak rozpoczniecie swoją przygodę w tym spowitym tajemnicą miejscu, musicie spełnić parę wymagań. Przede wszystkim trzeba być powyżej 60 poziomu i mieć ukończoną misję [Lv. 58 Kamasylvia] The Light of Kamasylve. Zrobione? W takim razie zaakceptujcie główną misję [Lv. 60 O’dyllita I] Flower of the Burning Moon, zaprzęgnijcie konie i ruszajcie po przygodę!

Aby otrzymać wiedzę na temat O’dyllity i jej mieszkańców, którzy są bardzo zamkniętą społecznością, nie musicie robić głównych misji, wystarczy, że pójdziecie do Node Manager Aliluna w Thornwood Castle oraz Node Manager Honti w Shiv Valley Road, żeby rozpocząć misje poboczne. Jeśli jednak chcecie otrzymać pełny obraz krainy i poznać wszystkich, musicie przejść przez główną ścieżkę misji!

Porada! Nie bójcie się rekomendowanego AP w Strefach Potworów – podczas głównych misji jedyne potwory, które będziecie musieli zabijać, będą w Manshaum Forest w Kamasylvii.

Oto O’draxxia – stolica O’dyllity!

 


W głównym mieście oczywiście spotkacie królową Viorencię Odorę, która ma dla Was wiadomość:

Wy, którzy zostaliście wybrani jednocześnie przez światło i cień!
Witajcie w O’dyllita, lądzie obiecanym płonących, Ahibów.
W tej krainie nie ma bohaterów.
Wszyscy tutaj jesteśmy barbarzyńcami, wojownikami i cieniami ukrytymi w Arid Land.
Przygotowujemy się do pokazania kłów i trucizn przeciwko zbliżającej się wielkiej ciemności!
Jesteś gotów dołączyć do tej straszliwej wyprawy?
Czekamy na dzień, w którym ciemność kryjąca się w cieniu świata zostanie oczyszczona do innej ciemności, która rozkwita z gniewu naszej Matki…


Oprócz barbarzyńskiego terenu zapoznacie się też z nowymi surowcami: różowymi kwiatami Delotia i kłujacymi Thornwood zbieranymi za pomocą motyki lub gołych rąk oraz Moonlight Stone wydobywanym kilofem, dzięki któremu możecie dostać rudę niklu.

Może lubicie sobie czasem połowić? Jeśli tak, to dobra wiadomość – ryby złowione w nowej krainie pozostaną świeże dłużej niż w innych regionach.

Skoro już macie ryby, to może warto coś ugotować? Przychodzą nowości, które możecie upichcić jedynie ze składników zebranych w O’dyllita:
 
 • Stir-Fried Bird
 • Chicken Breast Salad 
 • Delotia Juice 
 • Delotia Milk Tea 
 • Delotia Tart 
 • Delotia Pudding 
 • Frank Sandwich 
 • Stir-Fried Bracken and Meat
 • O’dyllita Meal 
 
A jeśli jecie, to warto też czymś popić, na przykład eliksirami:
 
 • Elixir of Skill 
 • Elixir of Mastery 
 • Elixir of Labor 
 • Elixir of Armor 
 • Armor Draught 
 • Perfume of Charm 
 
Najedzeni, napici? Teraz warto ruszyć we wspomnianą przez Królową straszliwą wyprawę po nowych strefach potworów.
 


Jak widać, są dosyć wymagające. Pierwsza z nich to Tunkuta, rekomendowana dla 2 graczy powyżej 270 AP, pełna potworów zwanych Tunta, wyznawców Turos. Kiedy usłyszycie melodię, możecie spodziewać się wielu szarżujących na Was potworów! Możecie się z tego ucieszyć, wszak każdy mob ma szansę na upuszczenie Turo’s Belt, Flame of Despair, Embers of Despair oraz składników do stworzenia Fallen God’s Armor!

Druga to Olun’s Valley, rekomendowana dla trzech graczy powyżej 300 AP. Potwory w tym rejonie są niezwykle silne i nawet jedna drobna pomyłka najpewniej skończy się śmiercią. Mówi się, że golemy w Olun’s Valley są powolne i przewidywalne, więc jeśli tylko je zrozumiecie, będzie Wam łatwiej. Trzy porady: poruszaj się ostrożnie, skoncentruj się na koordynacji i obronie, nie bądź zbyt chciwy.


Kolejną, trzecią lokacją jest Crypt of Resting Thoughts rekomendowana dla jednego gracza posiadającego powyżej 310 AP. Podobno jest to najtrudniejsza strefa, trudniejsza nawet od Ash Forest.

Ostatnią strefą jest Thornwood Forest, kontrolowana przez Fallen Ahib. Wymagania? Jeden gracz powyżej 250 AP. Jeśli lubicie takie rejony jak Hystria Ruins lub Aakman Temple, jest to zona dla Was! Co więcej, z tej krainy może wypaść Ominous Ring oraz… Specter’s Energy! Jeśli zaś chodzi o ten ostatni składnik, przyda Wam się on do stworzenia Blackstar Helmet, który od dzisiaj możecie zrobić analogicznie do Blackstar Armor.


Nowa funkcja… kryształy w Awakened Weapon?!

Użyjcie Heart of Garmoth na Waszym Dandelionie lub Dragon Slayer Awakening Weapon, aby móc dodać 2 kryształy na nim. Jakie? Ah’krad Crystal oraz Olucas’ Crystal, które oczywiście możecie stworzyć z przedmiotów zdobytych w różnych terenach na O’dyllita.

Zajrzyjcie również do Adventure Log, od teraz możecie zrobić [O’dyllita] Caphras’ Journal.

Darmowa wersja gry. Twitch drops! (7–21 października 2020)

PearlAbyss z okazji O’dyllita znów daje nam szansę na zupełnie darmową, pełną wersję gry! Wchodząc na tę stronę i łącząc swoje konto (w zależności od wersji wybieracie zalogowanie się przez Steam lub konto PearlAbyss), możecie otrzymać ciekawe nagrody. Co jeszcze trzeba zrobić? Znaleźć aktualnego streama na Twitchu i upewnić się, że ma on włączone dropy z Black Desert Online.
 
Już po godzinie oglądania otrzymamy pełną wersję gry! Po pięciu godzinach na naszym koncie pojawi się [Event] Secret Book of Old Moon (7 Days), a po dziewięciu godzinach [Event] Lv. 57 Travel Kit. Codziennie dzięki oglądaniu streama przez 30 minut otrzymamy 10 Cron Stone.

Cenne nagrody za codzienne logowanie! (7 października 2020 – 14 listopada 2020)

Jeśli ostatnie nagrody za codzienne logowanie Was nie satysfakcjonowały, to przez kolejne trzydzieści siedem dni będziecie mieli szansę na zgarnięcie 21 niesamowitych nagród. Cóż takiego?
 


Już teraz, po wpisaniu specjalnego kodu w zakładce Redeem (w zależności od wersji menu możecie go znaleźć bezpośrednio lub w zakładce Community → Redeem), otrzymacie miły upominek:
 • O’draxxia Storage +1 Expansion Coupon x2
 • Advice of Valks (+30) x1
 • [Event] Enhancement Help Kit I x1
KOD: BDOODLT

Zapraszamy serdecznie na grupę Black Desert Online | Polska!

Autorka: Rithil

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top