Błędy w Cyberpunku 2077. Gracze nie mogą ukończyć gry!

Cyberpunk 2077 aktualizacja

Dobra wiadomość jest taka, że CD Projekt RED pracuje nad poprawkami do swojej najnowszej gry. Skutkiem jednej z nich są jednak nowe błędy w Cyberpunku 2077.

Już w grudniu CD Projekt RED zapowiedziało liczne aktualizacje. Miały one przede wszystkim wyeliminować liczne glitche, a także dostosować grę do wymogów konsol w sposób umożliwiający płynną rozgrywkę. Trzeba przyznać, że studio dotrzymało słowa – łatki zaczęły pojawiać się niemalże od razu po premierze. Niestety, część z nich wygenerowała nowe błędy w Cyberpunku 2077.

Docelowo patch 1.1 miał za zadanie poprawić szereg opcji graficznych, a także zachowania niektórych postaci niezależnych. Efekt prac wzbudził mieszane opinie (według niektórych graczy przepaść między rozgrywką na konsoli i PC wciąż jest ogromna), jednak gracze szybko zwrócili uwagę na inny, niespodziewany element.

Wszystko wskazuje na to, że aktualizacja uniemożliwiła wykonanie jednej z misji fabularnych o tytule “Stary znajomy”. W trakcie jej wykonywania główny bohater – lub bohaterka – czeka na telefon od Takemury. Jednak gdy rozmowa już się rozpocznie, Takemura milczy, zaś gracz nie może wejść w interakcję z żadną inną postacią niezależną. Jednocześnie gra odczytuje, że rozmowa wciąż trwa, pomimo tego, że nie można jej kontynuować. Biorąc pod uwagę, że jest to misja fabularna, przejście głównego wątku staje się niemożliwe.

Błędy w Cyberpunku 2077 nie są niczym nowym – także tym razem gracze starali się rozwiązać problem samodzielnie. Jednym z proponowanych sposobów jest między innymi aktywacja zadania pobocznego, w trakcie którego do protagonisty zadzwoni inna postać niezależna. Wiadomo już jednak, że rozwiązanie to nie działa u wszystkich.

Najprawdopodobniej w najbliższym czasie otrzymamy kolejną łatkę, prawdopodobne likwidującą ten osobliwy błąd. Pozostaje mieć nadzieję, że na jego miejscu nie pojawią się kolejne bugi… albo że przynajmniej nie będą one miały tak dużego wpływu na przebieg rozgrywki.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top