CD Projekt Red ogłasza plan naprawy gry Cyberpunk 2077

Marcin Iwiński CD Projekt Red plan naprawy Cyberpunk 2077

Wielu graczy, którzy mieli już okazję zagrać w nowy tytuł Redów, czeka na kolejne patche do Cyberpunka 2077. Studio właśnie ogłosiło plan naprawy gry.

Od 10 grudnia 2020 roku, czyli dnia premiery swojego najnowszego tytułu, pracownicy CD Projekt Red mierzą się z falą hejtu i krytyki. Dzieje się tak z powodu zadziwiająco dużej liczby bugów i glitchy, z którymi gra weszła na rynek. Użytkownicy konsol poprzedniej generacji skarżyli się nawet, że produkcja nie jest grywalna na PlayStation 4 ani Xboksie One. Z tego powodu właściciele obu marek uruchomili procedury zwrotów gry. Sony nawet zawiesiło sprzedaż i zapowiedziało wznowienie jej wraz z dostosowaniem rozgrywki do możliwości starszych konsol. Redzi zareagowali błyskawicznie, wypuszczając pierwsze patche, a w środowy wieczór ogłosili plan naprawy gry Cyberpunk 2077.

Jeden z założycieli studia, Marcin Iwiński, wystąpił w pięciominutowym wideo opublikowanym na stronie gry na Facebooku. Przeprosił graczy za zawiedzenie oczekiwań i wypuszczenie produktu pełnego bugów i glitchy. Wytłumaczył także, jak od środka wyglądał proces produkcji Cyberpunka 2077. Co jednak wydaje się niemniej ważne, mężczyzna poinformował, że szefostwo studia bierze na siebie pełną odpowiedzialność za wypuszczenie gry w formie, za którą została tak skrytykowana przez graczy. Finalnie nakreślił uogólniony harmonogram wypuszczania patchów, które poprawią rozgrywkę. Zapewnił też fanów, że wszyscy ciężko pracują, by jak najszybciej dostarczyć grę, na którą wszyscy liczyli.

Przypominajmy, że jeszcze w grudniu ukazały się trzy duże aktualizacje: Hotfix 1.4, 1.5 i 1.6. W ciągu najbliższych dziesięciu dni ma pojawić się pierwszy w tym roku patch, a na przestrzeni kolejnych tygodni – drugi, jeden z największych, jakie studio ma zaoferować graczom.

Plan naprawy gry Cyberpunk 2077 uwzględnia nie tylko dalsze prace nad grą. Współzałożyciel zapowiedział także wypuszczenie darmowego DLC oraz aktualizacji pod konsole nowej generacji. Nie znamy jeszcze dokładnych dat, ale z pewnością niedługo studio ogłosi bardziej szczegółowy harmonogram. 

Dajcie znać w komentarzach, czy graliście już w Cyberpunka 2077.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top