Powstają nowe Gwiezdne Wojny dla graczy – Ubisoft przejmuje markę

postacie z Gwiezdnych Wojen

Wygasła umowa pomiędzy Electronic Arts a Lucasfilm. Ubisoft nie zwlekał i tworzy nową grę z serii Gwiezdne Wojny. 

Disney nie marnuje czasu i powołuje do życia całkowicie nowe studio gier, które będzie współpracowało ze znanymi deweloperami. Pod logiem Lucasfilm Games będą powstawać nowe produkcje z uniwersum Gwiezdnych WojenOkazuje się jednak, że filmy to nie wszystko – powstaje także nowa gra w serii Star Wars.

Electronic Arts miało umowę na dziesięć lat z Lucasfilm na ekskluzywność gier z uniwersum Gwiezdnych Wojen. Oznaczało to głownie tyle, że żadne inne studio nie mogło ruszyć w tym czasie marki. Z pewnością już od jakiegoś czasu wielu deweloperów szykowało się na ten moment. Francuskie studio okazało się jednak najlepiej przygotowane i skorzystało z szansy. Ubisoft tworzy grę ze znanego kosmicznego uniwersum – Gwiezdne Wojnyz werwą i entuzjazmem o czym świadczyć może ich zapowiedź na Twitterze. 

Czego możemy się spodziewać?

Już na “dzień dobry” mamy dość istotną informację – otwarty świat gry. Czy czeka na nas ogrom wszechświata, przy którym Assasin’s Creed Valhalla będzie malutki? Wiadomo na pewno, że pieczę nad projektem nadal sprawuje Lucasfilm Games, więc nie powinno być dużej rozbieżności w samym uniwersum. Widać, że Ubisoft tworzy grę z Gwiezdnych Wojen w sposób przemyślany.

EA nadal ma do 2023 roku podpisaną umowę z Lucasfilm, więc możemy się spodziewać kolejnych gier wydanych przez tego dewelopera. Samo studio Lucasfilm Games też dementuje plotki, jakoby miało przerwać współpracę z Electronic Arts. Dwa dni temu wypuścili oficjalny film, na którym przedstawiają urywki gier z uniwersum Gwiezdnych Wojen, tworzonych między innymi przez Electronic Arts. Z pewnością nie wygląda to na zakończenie współpracy.

Godne uwagi jest również to, że Lucasfilm Games pokazał nawet dodatek do The Sims 4 nawiązujący do kosmicznego uniwersum. Jeśli jesteście zainteresowani naszymi wrażeniami z tego DLC, zapraszam do przeczytania recenzji gry The Sims 4: Wyprawa na Batuu.

Za produkcję w Ubisofcie odpowiedzialny będzie zespół Ubisoft Massive. Jest on odpowiedzialny między innymi za gry marki The Devision i The Crew. Kreatorem kreatywnym gry został Julian Gerighty. Możemy się więc spodziewać dobrej strzelaniny w otwartym świecie z wątkami fabularnymi. 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top