Call of Duty: Modern Warfare i zarobki w miliardach

Call of Duty: Modern Warfare

Activision odnotowało ogromny przychód z Call of Duty: Modern Warfare.

Activision Blizzard może mieć powód do dumy. Call of Duty: Modern Warfare (razem z Call of Duty: Warzone) wygenerowało zarobki rzędu blisko 2 miliardów dolarów. Gra z 2019 roku, która jest rebootem pierwowzoru o tym samym tytule, to obecnie najpopularniejsza odsłona wśród graczy.

Bardzo duży wpływ na taki wynik miała obecność darmowego segmentu battle royale, czyli Call of Duty: Warzone, który pozwalał graczom najpierw zapoznać się z rozgrywką. Część z nich zdecydowała się na kupienie pełnej wersji gry, czyli Call of Duty: Modern Warfare. 

Co z dokładnymi liczbami? Według raportu SuperData zarobki  Call of Duty: Modern Warfare wyniosły (do końca 2020 roku) 1,913 miliarda dolarów. Wynik ten zapewnił tytułowe pierwsze miejsce jeżeli chodzi o przychód wśród gier wysokobudżetowych.

Call of Duty: Modern Warfare to pierwszoosobowa strzelanka od studia Infinity Ward, wydana przez Activision. Swoją premierę miała 25 października 2019 roku i jest rebootem gry o tym samym tytule z 2007 roku. Dodatkowo zawiera darmowy tryb battle royale, który cieszy się bardzo dużą popularnością i pozwala graczom na ewentualne przetestowanie gry przed jej zakupem.

A czy Wy graliście w tą odsłonę serii od Activision? Może zdążyliście już zainwestować w dużo młodsze Call of Duty: Black Ops – Cold War?

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top