CD Project Red najbardziej wartościowym studiem w Europie

Polsko, oto Twój kolejny powód do dumy!

 
Portal VGC kilka dni temu podał, że CD Project Red wyprzedził Ubisoft i został najbardziej wartościowym studiem w Europie. Wzrost wartości wiąże się z piątą rocznicą wypuszczenia na rynek gry Wiedźmin 3: Dziki Gon.
Wyprzedzony został nawet Ubisoft, którego wartość jest obecnie szacowana na 8,12 miliardów dolarów – CD Project Red przebił go o jedną setną, gdyż szacuje się go na 8,13 miliardów dolarów.
Oczywiście wynik jest naprawdę imponujący tylko w Europie– jeśli popatrzymy na 16,13 miliardów firmy Take-Two (właściciela Rockstara), 34,34 miliarda firmy Electronic Arts, 53,73 miliarda Nintendo czy 56,27 miliarda firmy Activision Blizzard, możemy dostrzec, że firmie z naszego podwórka brakuje jeszcze dużo do objęcia prowadzenia na całym świecie. Jednak nadchodzi przecież wyczekiwana premiera gry Cyberpunk 2077, a później studio ma pracować nad kolejnym Wiedźminem, więc kto wie?

1 thought on “CD Project Red najbardziej wartościowym studiem w Europie”

  1. Wydaje mi się, że wpływ na zarobki mają też mikropłatności w grach, które robią dużą różnicę takiemu np. Blizzardowi. Redzi na Gwincie raczej dużo nie zarabiają :/

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top