Czy Electronic Arts ubiegło Take-Two?

EA kupiło Codemasters

Okazuje się, że nie tylko Take-Two miało chrapkę na wydawców serii DiRT.

Miesiąc temu po sieci krążyły informacje, jakoby Codemasters miało zostać zakupione przez Take-Two. Niedawno okazało się, że pojawił się jeszcze jeden, nawet bardziej znaczący gracz. Electronic Arts najwidoczniej zapragnęło rozszerzenia swojej oferty gier wyścigowych (kto w końcu nie zna serii Need For Speed?), ponieważ kwota, która została wyciągnięta na przysłowiowy stół znacznie przebiła ofertę od Take-Two.

Sam dyrektor generalny EA, Andrew Wilson, nie kryje pozytywnych emocji w związku z zakupem Codemasters.

Nasza branża się rozwija, kategoria wyścigów rośnie i razem będziemy mogli stać się liderem w nowej epoce rozrywki wyścigowej. Dzięki pełnemu wykorzystaniu technologii EA, doświadczeniu platformy i globalnemu zasięgowi, to połączenie pozwoli nam na rozwój naszych obecnych franczyz i dostarczenie większej ilości doświadczeń wyścigowych, definiujących branżę, do globalnej bazy fanów.

Kwota 1,2 miliarda dolarów od EA wydała się zdecydowanie bardziej atrakcyjną ofertą, niż propozycja ze strony Take-Two, dzięki czemu w swoim czasie wszystkie stworzone przez Codemasters serie zasilą bibliotekę Electronic Arts.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top