Data premiery Biomutanta została ujawniona!

data premiery Biomutanta, scena walki między człekokształtnym zwierzakiem a robotami

Po bardzo długim czasie dowiedzieliśmy się, jaka data premiery została wyznaczona dla Biomutanta.

Jeśli należycie do grona osób, które z niecierpliwością czekają na Biomutanta, to zapewne ucieszy Was fakt, że twórcy w końcu zdradzili, jaka jest data premiery. Wszystko wskazuje na to, że produkcja studia Experiment 101 pojawi się na rynku 25 maja 2021 roku. Skąd to wiemy? Na Twitterze możemy znaleźć wpis od twórców.

Oprócz daty premiery, poznaliśmy też platformy, na które zmierza Biomutant. Gra zadebiutuje na komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One. Warto wspomnieć, że produkcję tę zapowiedziano już dawno, bowiem pierwsze wzmianki pojawiały się w 2017 roku. Niestety, twórcy kilkukrotnie przekładali moment wejścia gry na rynek.

Akcja Biomutanta rozgrywa się w postapokaliptycznym uniwersum, gdzie większość mieszkańców stanowią człekokształtne zwierzęta i roboty. Produkcja studia Experiment 101 ma cechować się otwartym światem, więc znajdziemy tam mnóstwo obszarów zachęcających do eksploracji. Co ciekawe, gracze sami będą mogli kształtować swoją opowieść, a także dowolnie wykreować bohatera.  Gra zapewne spodoba się miłośnikom klimatów science fiction i fanom sztuk walki, gdyż dodano do niej motywy z filmów kung-fu. Ponieważ mamy do czynienia z RPG akcji, twórcy położyli nacisk na walkę i rozwój postaci. Ale to wcale nie znaczy, że inne elementy potraktowano po macoszemu! Możemy spodziewać się rozbudowanego systemu craftingu, ciekawych zestawów broni i umiejętności, a także możliwości podrasowania naszego bohatera cyberwszczepami i mutacjami.

W Polsce Biomutant zadebiutuje w trzech edycjach – Standardowej, Kolejkcjonerskiej i Atomowej. Otrzymamy też pełną polską wersję językową.

Wielu fanów zawiodło się tym, że twórcy od dawna nie ujawniali nowych materiałów związanych z grą. Wydawca jednak oficjalnie potwierdził, że możemy się ich spodziewać już niebawem.

Cieszycie się, że data premiery Biomutanta zbliża się wielkimi krokami? Miejmy nadzieję, że nie zaliczy już żadnych opóźnień. Przypominamy, że produkcja studia Experiment 101 nie jest jedyną, której debiut był przesuwany w czasie. Podobny los spotkał chociażby Hogwarts Legacy i Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top