Demon’s Souls nie będzie jednak dostępne na PC

Sony szybko wyprowadziło graczy z błędu po pokazie PlayStation 5.

Gry zapowiedziane na PS5 budzą coraz większe emocje. Jednym z najbardziej wyczekiwanych tytułów jest niewątpliwe remake Demon’s Souls, którego gameplay, opublikowany na wczorajszym pokazie, po prostu ściął widzów z nóg. Niespełna pięciominutowy film zaprezentował nam wszystko, co kochamy w tej serii najbardziej – i to z tak uwielbianą charakterystyczną oprawą dźwiękową i przede wszystkim niesamowitą grafiką.
Warto zwrócić uwagę na napisy końcowe wspomnianego powyżej gameplayu. Wynika z nich, że Demon’s Souls ma być tytułem ekskluzywnym na PS5 tylko tymczasowo – co więcej, gra ma być też dostępna na PC. Ta ledwo widoczna wzmianka rozbudziła nadzieje tysięcy fanów, szczególnie że Demon’s Souls było dostępne wyłącznie na PS3 i mimo sugestii ze strony fanów nigdy nie doczekało się innych portów.
Niestety, Sony szybko zareagowało na pytania i skutecznie pozbawiło złudzeń potencjalnych odbiorców. Informacja o innych platformach miała być wyłącznie błędem pracownika – Demon’s Souls pozostanie dostępne wyłącznie na konsolach PS5.
Wszystkich rozczarowanych może jednak pocieszyć myśl, że remake prawdopodobnie pozostanie tytułem ekskluzywnym tylko przez jakiś czas, aby nakręcić sprzedaż konsoli. W dalszej przyszłości może doczekać się wersji na Xbox i PC, tak jak pozostałe odsłony serii.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top