Plotka: Akcja Dragon Age 4 zostanie osadzona w Tevinterze

Dragon Age 4 BioWare screen Tevinter

Od dawna fani smoczej serii plotkowali, że to właśnie Tevinter będzie miejscem akcji Dragon Age 4. Okazało się, że podpowiedź ukryto w książce o studiu BioWare.

Nie da się ukryć, że fani smoczej ery od dawna obstawiali Tevinter jako miejsce akcji gry Dragon Age 4. Wystarczyła wskazówka zamieszczona w samej końcówce DLC Intruz do trzeciej części serii i Inkwizytor wbijający sztylet w mapę imperium. Zatem społeczność już od premiery wspomnianego dodatku w 2015 roku wiedziała, gdzie zabierze nas czwarta gra w cyklu.

I chociaż BioWare dalej oficjalnie nie potwierdziło, że czwórka zabierze nas do rodzinnych okolic Doriana, sieć znów zawrzała. Wszystko za sprawą tweeta Toma Phillipsa, który znalazł potwierdzenie lokalizacji Dragon Age 4 w książce BioWare: Stories and Secrets from 25 Years of Game Development. Autor wpisu zaznacza, że informacja o Tevinterze nie powinna stanowić dla żadnego fana niespodzianki, jednak wydaje się być pierwszym oficjalnym doniesieniem w temacie.

Tevinter jest najdłużej istniejącym ludzkim imperium na terenie Thedas. Rządzą nim magistrowie, na czele których stoi archont. Jeśli informacja podana w książce znajdzie wkrótce oficjalne potwierdzenie w oświadczeniu studia, fani z pewnością będą zadowoleni.

Dragon Age to seria gier RPG osadzonych w fantastycznym świecie kontynentu Thedas. Główną osią fabuły jest nieustający spór między magami i templariuszami. Równie ważnym problemem jest także walka z mrocznymi pomiotami i siłami zła, które próbują pogrążyć świat w chaosie. Miejscem akcji pierwszej części jest Ferelden, drugiej – Wolne Marchie, a trzeciej – Ferelden i Cesarstwo Orlais. Jeśli Dragon Age 4 faktycznie zabierze nas do Tevinteru, gracze z pewnością otrzymają dużo nowych lokacji do zwiedzenia.

Z racji problemów z aktorem podkładającym głos pod Cullena Rutheforda raczej nie spotkamy już jego postaci w kontynuacji smoczego cyklu. Możemy za to spodziewać się nowych bohaterów, jak i powrotu tych już nam znanych z poprzednich części.

Niestety data premiery Dragon Age 4 nie jest jeszcze znana.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top