Nie żyje główny projektant Horizon Zero Dawn – Mike Nash

Mike Nash główny producent Horizon Zero Dawn modele

Nie wiadomo, z jakiego powodu zmarł Mike Nash, mężczyzna znany głównie jako główny projektant Horizon Zero Dawn.

W zeszłym tygodniu, 21 stycznia 2021 roku świat gamingowy obiegła smutna wiadomość o śmierci jednego z bardziej rozpoznawalnych pracowników branży. Mike Dash znany był głównie ze swojej pracy jako główny projektant gry Horizon Zero Dawn. To on odpowiadał za stworzenie mechanicznych zwierząt, na które poluje Aloy – protagonistka gry.

Nie wiadomo, co było przyczyną nagłej śmierci. O odejściu projektanta poinformował Gavrill Klimov. Na swoim Twitterze opublikował zestawienie grafik ukazujących najbardziej widowiskowe prace Mike’a Nasha. Gavrill zachwycał się nad kreatywnością kolegi i samozaparciem. Stwierdził, że Mike Nash był pracowity i ciągle starał się rozwijać swoją wiedzę, by móc jak najlepiej wywiązywać się z pracy.

Mike Nash specjalizował się w rzeźbiarstwie cyfrowym i designie, a także modelach 3D. Bardzo lubił inspirować ludzi, a także chętnie zarażał innych swoją pasją. Możliwe, że gdyby nie pracował przy grze Horizon Zero Dawn jako główny producent, maszynowe zwierzęta wyglądałyby zupełnie inaczej. Artysta zmarł w wieku trzydziestu sześciu lat.

To niestety nie jedyna smutna wiadomość dla fanów serii, chociaż niewątpliwie najsmutniejsza ze wszystkich. W ostatnich dniach Guerilla Games poinformowało, że wersja Horizon Zero Dawn na komputery osobiste otrzyma w najbliższym czasie mniej aktualizacji niż planowano. Twórcy skupiają się obecnie na kontynuacji przygód Aloy, która ma ukazać się w 2021 roku. Fani obawiają się jednak, że Horizon Forbidden West może nie być tak dobre, jak oczekują, skoro straciło tak ważną postać.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top