Mniej aktualizacji Horizon Zero Dawn na PC na rzecz prac nad kontynuacją gry na PlayStation

Horizon Zero Dawn mechaniczny ptak

Studio Guerrilla Games ogłosiło, że Horizon Zero Dawn na PC otrzyma w 2021 roku mniej aktualizacji niż planowano. Wynika to z priorytetu prac nad kontynuacją gry, czyli Horizon Forbidden West.

Na początku tygodnia Guerilla Games wypuściło nowego patcha do gry o przygodach młodej Aloy w wersji na komputery osobiste. Okazuje się jednak, że na kolejne łatki trzeba będzie poczekać nieco dłużej. Studio ogłosiło, że Horizon Zero Dawn otrzyma mniej aktualizacji na PC, ponieważ skupiają się na dopracowaniu kontynuacji gry. Horizon Forbidden West ma ukazać się w wersji na PlayStation 4 i PlayStation 5. Nie wiadomo, czy powstanie również odpowiednik dla zwolenników komputerów.

Patch 1.10, który ukazał się na początku obecnie kończącego się tygodnia, usunął wiele błędów rozgrywki i bugów, a także poprawił wydajność gry. Według słów dewelopera pozwolił także na dopracowanie tytułu pod kątem jakości grafiki i gameplayu. Poprawiano problem z crashowaniem gry przy wciśnięciu przycisku Windowsa. Podniesiono również rozdzielczość produkcji w przypadku odpalenia jej w oknie, a nie na pełnym ekranie. 

Niestety, zaraz po opublikowaniu aktualizacji twórcy wydali oświadczenie. Poinformowali w nim, że prace nad poprawkami Horizon Zero Dawn na PC zostaną ograniczone na czas nieokreślony.

Jako że nasz zespół dalej pracuje nad nadchodzącym tytułem Horizon Forbidden West, postanowiliśmy wprowadzać kolejne aktualizacje wersji komputerowej Horizon Zero Dawn z mniejszą częstotliwością. Zaznaczamy jednak, że dalej będziemy monitorować działania naszej społeczności – tak jak do tej pory.

Data premiery Horizon Forbidden West nie jest jeszcze znana. Wiadomo jedynie, że ukaże się w drugiej połowie 2021 roku. Fani liczą, że wkrótce Guerilla Games zdradzi, kiedy (i czy w ogóle) gra trafi na komputery osobiste. Miejmy jednak nadzieję, że okres, w którym Horizon Zero Dawn na PC będzie otrzymywać mniej aktualizacji niż powinno, minie jak najszybciej. 

 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top