Tencent kupił Klei Entertainment

Korporacja Tencent wykupiła większość udziałów w kanadyjskim Klei Entertainment.

Niezależne studio jest odpowiedzialne między innymi za multiplayerowy Don’t Starve Together, jego wcześniejszą, solową wersję, Don’t Starve, czy mniej znane Hot Lava. Ich najnowszym projektem jest Griftlands. Klei jest znane z interesującej grafiki i nietuzinkowych pomysłów. Jeśli chcecie sprawdzić, co jeszcze wyszło pod ich szyldem, zajrzyjcie na oficjalną stronę. Tencent, który kupił Klei Entertainment, ostatnimi czasy rozszerza swoje wpływy. Pisałyśmy niedawno choćby o tym, że kupił twórców Warframe i Gears Tactics. Zajmuje się też niezależną wersją mobilną popularnego sandboksa – Don’t Starve: Newhome.

Po sukcesie wypuszczonego w w 2013 roku Don’t Starve trzy lata później Klei przygotowało wersję multiplayerową. Choć fani narzekają, że Don’t Starve Together nie jest najlepiej zoptymalizowaną grą mimo nieskomplikowanej grafiki, amatorów błądzenia po Constant jest naprawdę dużo. Gra jest wspierana i co kilka tygodni twórcy wypuszczają aktualizacje, dodatkowe zawartości, przebudowują struktury i mechaniki. Ostatnią taką aktualizacją było Reap What You Sow.

Deweloperzy z Klei zapewnili, że transakcja nie wpłynie w żaden sposób na ich pracę. Chodziło tylko o to, żeby mieć doraźną gotówkę, a także zaplecze finansowe na dalsze działania. Ważnym aspektem jest też dostęp do chińskiego rynku. Tencent kupił Klei Entertainment dopiero teraz, ale firmy współpracowały od dawna. Ich stosunki musiały układać się poprawnie, a korporacja obiecała nie wtrącać się w działanie studia. Miejmy nadzieję, że nie będzie to mieć wpływu na poziom gier, które dostajemy od Klei! Gracie w Don’t Starve Together ze znajomymi, czy to nie Wasze klimaty?

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top