Electronic Arts poprosiło fanów o pomoc

Z grami The Sims jestem praktycznie od samego początku i nie zamierzam się tego wstydzić.


Nie ma co ukrywać – seria miała swoje wzloty i upadki. Ostatnio można odnieść wrażenie, że tych drugich było nieco więcej, zwłaszcza jeśli chodzi o podejście marketingowe Electronic Arts, które nie bardzo podoba się fanom. Chodzi między innymi o wzrost cen większości rozszerzeń – według głosów fanów niewspółmierny do ich jakości i zawartości. 

Może też właśnie z powodu coraz głośniejszych głosów niezadowolenia pojawiła się dość szczegółowa ankieta, wystosowana przez twórców gry i skierowana do fanów, która ma zbadać poziom zadowolenia z serii. 

Ankieta zawiera dziesięć pytań – twórcy sprawdzają, jak bardzo w skali od 1 do 10 interesują nas podane przez nich tematy, pośród których poruszają na przykład relacje między Simami i ich związki, posiadanie domów letniskowych bądź kurortów czy nawet zajęcia, które można wykonywać w zimie, razem z dodatkiem The Sims 4 Cztery Pory Roku. Jest też jedno pytanie otwarte dotyczące opcji „Stwórz Sima”, gdzie, cóż, przyznaję, że moim pomysłom nie było końca… 🙂 

Możemy również doradzić, z jakimi firmami twórcy powinni podjąć współpracę (ostatnimi czasy w wyniku współpracy z Moschino wydano pakiet akcesoriów The Sims 4 Moschino, w którym znalazły się zarówno ubrania, jak i meble czy elementy budowlane jak okna, czy drzwi). Seria już wcześniej współpracowała z wielkimi markami – w drugiej odsłonie symulatora znalazły się rozszerzenia we współpracy m.in. z Ikeą czy H&M, a każda z nich dostała wtedy swój własny pakiet. Czyżby twórcy chcieli stworzyć coś podobnego w The Sims 4

Zawarto w niej też jedno, moim zdaniem, chyba najważniejsze w całej ankiecie pytanie, a mianowicie „czy któreś z dotychczas wydanych rozszerzeń uważamy za niedopracowane?”. Można wybrać tam trzy ze wszystkich wydanych do tej pory dodatków i pakietów rozgrywki. Czyżby, w razie zebrania sporej ilości głosów, szykowała się jakaś aktualizacja starszych pakietów? 
Z ciekawostek – kilka dni temu pojawił się zwiastun nowego pakietu akcesoriów The Sims 4 Kompaktowe Wnętrza, które premierę będą miały 21 stycznia 2020 r. Dotyczą one małego metrażu w domkach naszych ukochanych, komputerowych ludzików. 

Jak podaje na Twitterze TinyGuruFrost, w ten piątek o 20 czasu polskiego na oficjalnym kanale The Sims na Twitchu będzie można obejrzeć stream prezentujący nam nowe akcesoria. Ktoś jeszcze oprócz mnie zamierza oglądać?

Autor: Agnieszka “Rockferry” Gumieniczek

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top