Everspace 2 jest już we wczesnym dostępie

Everspace 2 we wczesnym dostępie! Na pełną grę poczekamy jednak co najmniej rok.

Na Steam w cenie 161,99 zł trafiło właśnie Everspace 2, wczesny dostęp do tej gry przesuwano już kilkukrotnie, między innymi przez Cyberpunk 2077. Jeśli chodzi o premiery growe konkurencja w drugiej połowie 2020 była spora. Dlatego niektórzy woleli chwilę odczekać, żeby mieć pewność, że nie zostaną przyćmieni przez giganta CD Projekt RED. Deweloperzy jednak uprzedzają, gra wyjdzie z obecnego etapu najwcześniej za rok. Wtedy też możemy się spodziewać premiery na konsole.

Twórcy tłumaczą, że metoda wczesnego dostępu bardzo dobrze zadziałała przy pierwszej części, dlatego decydują się na nią po raz drugi. Nie chcą szukać kompromisów przy wprowadzaniu swojej wizji w życie. Ich ambicje są duże, a ponadto pragną być fair i dlatego liczą na pomoc fanów; nie zapominajmy też, że jest to projekt crowdfundingowy.

Grę promuje się jako kosmiczną singleplayerową strzelankę. Zawiera elementy eksploracji i RPG, grafika również wygląda bardzo dobrze. Everspace 2 we wczesnym dostępie ma kampanię fabularną, która trwa około 12 godzin. Będzie też dostępnych kilka misji pobocznych, w sumie około 25 godzin rozgrywki. Twórcy postawili przede wszystkim na przedstawienie głównych mechanik gry. A więc graczy czeka walka w kosmosie, eksploracja, wydobywanie surowców, wytwarzanie przedmiotów, a także rozwiązywanie zagadek, handel i tym podobne. Docelowo będzie osiem układów słonecznych do wyboru, z czego na razie dostępne są dwie.

A Wy? Graliście w pierwszą część? Zamierzacie ogrywać dwójkę?

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top