Kolorowe nakładki na pady do PlayStation 5

Oryginalna nakładka na PlayStation 5

Kolorowe nakładki na pady do Playstation 5 były ostatnio popularnym tematem na zagranicznych i polskich serwisach gamingowych. 

Kolorowe nakładki na pady firmy Decor Evolve są dostępne już za 10 dolarów. Jak podaje serwis gamesradar.com, są to jednak produkty nieoficjalne.

Póki co właściciel marki PlayStation, nie oferuje na razie oficjalnych kolorowych nakładek na pady.

PlayStation 5 przyciąga uwagę producentów spersonalizowanych dodatków. Oprócz kolorowych nakładek na pady próbowano nadać nowy charakter także panelom konsoli. Na początku grudnia zeszłego roku firma Game Armor sprzedawała nieoficjalne panele do PlayStation 5. Obecnie jednak jej strona już nie istnieje. Po wpisaniu frazy „Game Armor” w wyszukiwarce pojawia się tylko Armor Games czyli portal z darmowymi grami online. Gdy próbuje się ją wyszukać poprzez „Game Armor PS5”, Google pokazuje jedynie stare artykuły z grudnia. 

Firma CustomizeMyPlates (wcześniej znana pod nazwą PlateStation5.com) podwójnie naraziła się firmie Sony. Pierwszy raz zdaniem jej prawników PlateStation5.com naruszyła prawa autorskie do nazwy PlayStation. Za drugim razem chodziło o sprzedaż płyt czołowych do konsoli, które zdaniem Sony miały stanowić ich własność intelektualną. W wyniku działań giganta CustomizeMyPlates zaprzestała produkcji oraz zwróciła pieniądze za wszystkie zamówione płyty czołowe. Czy taki sam los spotka producentów wytwarzających kolorowe nakładki na pady? Jeszcze tego nie wiemy.

Wiadomo jednak, że Decor Evolve czy Game Armor to nie są jedyne firmy, które próbowały zarobić na umożliwieniu personalizacji sprzętu od Sony. Dla przypomnienia, rosyjska Cavar jakiś czas temu miała w planach produkcję jednej bardzo ekskluzywnej sztuki konsoli Playstation 5, która składała się z dwudziestu kilogramów złota. Kolorowe nakładki na pady nie zostały do niej dołączone. Cavar jednak poszedł o krok dalej i złote kontrolery oprawiono w skórę krokodyla. 

Kolorowe nakładki na pady oferowane są obecnie w dziesięciu kolorach. Są to złoty, różowozłoty, srebrny, jasnoniebieski, szary, pomarańczowy, granatowy, fioletowy, niebieski i czerwony.

PlayStation 5 miało swoją premierę 12 listopada 2020. 

 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top