Yakuza: Like a Dragon na PS5 – SEGA podaje szczegóły

Ichiban Kasuga, główny bohater gry Yakuza Line a Dragon od firmy SEGA

SEGA zapowiedziała, że Yakuza: Like a Dragon na PlayStation 5 będzie chodziła bardzo podobnie do wersji na Xbox Series X|S.

Najnowsza część japońskiej serii zebrała wysokie noty na wszystkich platformach, na jakie trafiła. Jednak opóźnienie premiery na next-gena od Sony było trochę niepokojące. Chociaż marka od firmy SEGA była niegdyś ekskluzywna dla japońskiej konsoli, to Yakuza: Like a Dragon trafiła na premierę na wszystkie dostępne platformy, ale nie PS5. Możliwe, że miało to związek z problemami Sony z dystrybucją swojego sprzętu. Warto jednak zaznaczyć, że twórcy Yakuzy narzekali też na kwestie techniczne. Wśród nich były problemy związane z przenoszeniem rozgrywki między japońskimi konsolami.

Na szczęście 2 marca Yakuza: Like a Dragon trafi wreszcie na PS5. SEGA zapowiedziała już, jak będzie wyglądała specyfikacja tytułu. Grę można będzie odpalić w 4k przy 30 klatkach lub w 1440p przy 60 klatkach. W przypadku Xbox Series S jest to 900p przy 60 klatkach, ale mówimy o słabszej wersji konsoli. 

Yakuza: Like a Dragon miała premierę 10 listopada i jest dostępna na PC, PlayStation 4, Xbox One oraz Xbox Series X|S, dodatkowo pojawi się na PlayStation 5 już 2 marca. Jest to pierwsza odsłona serii, w której nie zagramy postacią Kiryu Kazumy, a zupełnie nowym bohaterem – Ichibanem Kasugą. Rozrywka opiera się na systemie turowego RPG i wymaga zarządzania drużyną. Jak zwykle marka oferuje masę minigier, wciągającą fabułę i wyjątkowo przyjemną walkę.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top